Ciąża

Pozycje podczas karmienia piersią

Prawidłowa pozycja jest niezbędna by wygodnie i z sukcesem karmić piersią. Ważne jest, byś miała dobre samopoczucie, ponieważ karmić możesz nawet do 45 min. Konsultantka laktacyjna, położna czy inna osoba z odpowiednimi kwalifikacjami mogą Cię zapoznać ze wszystkimi technikami karmienia piersią. My przedstawiamy kilka podstawowych pozycji:

Kołyska

Usiądź na łóżku lub w wygodnym fotelu z oparciem. Kolana trzymaj trochę wyżej od bioder, możesz sobie podłożyć coś pod nogi.

Poloha-v-náručí-3

Ułóż dziecko na poduszce i przyłóż bokiem do swojego ciała, tak by jego główka znalazła się w zgięciu Twojego łokcia. Przytrzymaj pierś palcami od dołu i kciukiem tuż nad sutkiem, po czym delikatnie przybliż dziecko do brodawki. Aby zachęcić je do jedzenia dotnij sutkiem jego warg i brody. Nie pochylaj się nad dzieckiem, a przybliżając je do piersi rób to równomiernie (nie przybliżaj samej główki) i dopiero gdy otwory szeroko buzię. Maluszek powinien mieć w buzi większą część piersi niż samo ujście kanału mlecznego, zwłaszcza jeśli chodzi o jej dolną część.

Cpozycjeahwyt spod pachy

Pozycja ta jest idealna dla mam o dużych piersiach, po cesarskim cięciu lub mających bliźnięta. Usiądź układając sobie z boku poduszkę dla podparcia przedramienia. Ułóż maluszka wzdłuż przedramienia tak, by podpierać dłonią jego główkę. Kolanka dziecka powinny znajdować się pod Twoją pachą.

Leżenie na boku

Połóż się wygodnie na boku. Ułóż sobie poduszkę między kolanami. Zegnij kolano w nodze, która znajduje się na poduszce. Ułóż dziecko równolegle do siebie, brzuchem do Twojego brzucha. Usta dziecka powinny znajdować się na wysokości Twojej brodawki. Możesz podeprzeć pierś drugą ręką, by ułatwić maluchowi ssanie.

Karmienie bliźniąt

Na początku karm każde dziecko osobno, by opanować prawidłowe przystawianie do piersi. Gdy będziecie sobie radzić bez problemu możesz karmić bliźnięta jednocześnie, wykorzystując pozycję spod pachy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *