Ciąża

Czego możesz się spodziewać w ciąży?

Ciąża to dla kobiety bez wątpienia bardzo szczególny, nierzadko trudny okres. Każda z nas przeżywa ją trochę inaczej. Zapomnijmy więc na chwilę o problemach i stwórzmy razem listę pozytywnych zmian, które niesie ze sobą ciąża.

Co będzie na liście?

  1. Nareszcie możesz bez skrępowania czuć się zmęczona

Nareszcie masz pretekst do odpoczynku, zawsze, gdy masz na to ochotę i nie musisz mieć z tego powodu żadnych wyrzutów sumienia. Zdrzemnij się po obiedzie, zobaczysz, nikt nie będzie ci miał tego za złe – w końcu jesteś w ciąży.

  1. Twoje włosy będą szybciej rosły i będą mniej wypadły

Choć jest to tylko przejściowe i po porodzie może ulec diametralnej zmianie – w trakcie ciąży większość kobiet ma dzięki hormonom piękne lśniące i silne włosy.

  1. Twój partner będzie się o ciebie troszczył jak nigdy dotąd

Pozwól swojemu partnerowi trochę cię porozpieszczać. Niech przyniesie ci śniadanie do łóżka albo zrobi relaksacyjny masaż – zasługujesz na to!

  1. Odpadają comiesięczne dolegliwości miesiączkowe i stres z powodu antykoncepcji.

  1. Nareszcie będziesz mogła sobie kupić większy rozmiar biustonosza

Pod wpływem działania hormonów u większości kobiet obserwuje się w ciąży powiększenie piersi. Jeżeli byłaś do tej pory właścicielką małego biustu, możesz teraz poczuć na własnej skórze jak to jest „mieć czym oddychać”.

  1. Ludzie będą cię traktować z większym szacunkiem

Możliwe, że ktoś ci przytrzyma drzwi lub ustąpi miejsca w autobusie.

  1. Nie musisz się przejmowa tym, że wyrastasz z ubrań

Przybieranie na wadze jest kwestią bardzo indywidualną. Najważniejsze jest jednak to, że nie musisz się w ogóle przejmować tym, że nie dopniesz ulubionej spódnicy. O ile wzrost wagi nie przekracza normy a ty masz swój apetyt pod kontrolą – nie przejmuj się kilogramami i noś to, w czym jest ci wygodnie.

  1. Będziesz bardziej dbać o siebie

Bycie w ciąży zmusi cię to większej dbałości o siebie i swoje ciało. Kiedy kobieta dowie się, że zostanie mamą – uświadamia sobie, że teraz musi się troszczyć nie tylko o siebie. Z pewnością zdarzyło ci się czasem zjeść coś niezdrowego. W ciąży z pewnością tego nie zrobisz – chcesz przecież dla dziecka tego, co najlepsze :-).

  1. Obowiązki domowe mogą zaczekać

Masz w domu pełen kosz prasowania i brudne okna – spokojnie odłóż to na kiedy indziej. Zrób to jak nie będziesz zmęczona albo poproś o pomoc kogoś z rodziny – masz do tego prawo.

10. Pamiętaj, że największym plusem bycia w ciąży jest samo bycie w ciąży. Być może powyższe sytuacje nie będą cię w ogóle dotyczyć i twoja ciąża będzie zupełnie inna, ale jedna rzecz bez wątpienia łączy wszystkie przyszłe mamy – wszystkim rośnie pod sercem nowe życie, a to prawdziwy cud! :-)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *