Lifestyle, Nowoczesny rodzic

5 rad jak usprawnić poranki

Znasz te dni, kiedy wstajesz rano i nie jesteś w stanie nic zrobić? Biegasz po domu, ale nie jesteś w stanie się wyrobić? Malujesz się w biegu, próbujesz przekonać dzieci, by ubrały się, zjadły śniadanie, a nie patrzyły się cały czas na kreskówki? Ciekawi Cię jak usprawnić poranne szykowanie, by z sukcesem wydostać się z domu?

1. Spróbuj wstać 15 minut wcześniej

Tylko się nie denerwuj, wiemy jak to brzmi! :) Ale wiesz doskonale, że rano każda minuta się liczy. Nawet jeśli to nie będzie 15 minut, tylko kilka mniej, zdobędziesz niesamowitą przewagę i szybciej się rozbudzisz.

Tip dla śpichów

2. Co masz zrobić jutro zrób dzisiaj

Wieczorem możesz przygotować drugie śniadanie oraz ubrania na rano.  Po co tracić czas na zastanawianie się w co się ubrać? Także dzieci nie muszą czekać rano na to, aż wybierzesz im odpowiednie ubranie. Drugie śniadanie wystarczy wstawić do lodówki. Rano wyciągniesz je, a do momentu jedzenia zdąży odtajać.

3. Wieczorem przygotuj kuchnię

Opróżnij zmywarkę, przygotuj naczynia, w których będziesz serwować śniadanie, posprzątaj ze stołu. Niby nic takiego, ale łatwiej będzie Ci łatwiej poruszać się po kuchni i zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów.

4. Skontroluj zawartość lodówki

Wystarczy, że zerkniesz do środka i zobaczysz czy możesz rano dysponować. Zawsze możesz jeszcze skoczyć do sklepu i uzupełnić braki. Warto również zaplanować sobie śniadanie na podstawie dostępnych produktów.

5. Wstań wcześniej niż Twoje dzieci.

Jeśli uda Ci się wstać 15 minut wcześniej, nie budź jeszcze swoich pociech. W pierwszej kolejności zajmij się sobą. Zrób spokojnie makijaż, ubierz się, zacznij przygotowywać śniadanie. Maluchy nie potrzebują tyle czasu co Ty, po co zabierać im cenne minuty snu?

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *