Ciąża, Lifestyle

7 powodów, dla których powinnaś karmić piersią

O tym, że pokarm matki jest najlepszym pożywieniem dla maluszka, było już powiedziane chyba wszystko. Dowiedz się dlaczego jest dobre nie tylko dla dziecka, ale też dla matki. Czytaj dalej!

Specjaliści są zgodni, że maleństwo należy karmić piersią przynajmniej do 6. miesiąca życia. Przedstawiamy 7 powodów, dla których warto karmić:

1. Wspierasz system immunologiczny dziecka

W okresie zachorowań na grypę i przeziębienia czy nasilenia alergii podczas pylenia organizm matki reaguje na panujące warunki, dzięki czemu w mleku znajduje się więcej składników ochronnych. Podobnie sytuacja wygląda, gdy zachoruje ktoś w Twoim otoczeniu.

2. Mleko masz od ręki

Ten, kto nigdy nie musiał wstawać w nocy by przygotować mleko modyfikowane, nie jest w stanie docenić wygody, jaką jest karmienie piersią. Nie trzeba wyparzać butelek, mieszać, przegotowywać, chłodzić… Mleko matki dostępne jest zawsze i w każdej sytuacji.

3. Szybciej chudniesz

Karmienie piersią może Ci pomóc nawet w tak trudnym zadaniu jakim jest powrót do wagi sprzed ciąży. A wszystko za sprawą gospodarki hormonalnej ściśle związanej z produkcją pokarmu. Poprawia Ci się metabolizm i szybciej spalasz kalorie.

4. Jesteś mniej narażona

Wiele badań wykazało, że dzięki długotrwałemu karmieniu piersią, kobiety są mniej narażone na raka piersi, raka jajnika i raka szyjki macicy.

5. Jesteś bardziej zrelaksowana

Taki bliski fizyczny kontakt z dzieckiem, jakiego doświadczasz podczas karmienia piersią, zapewnia rozładowanie napięcia i stresu związanego z przyjęciem roli matki. Karmienie piersią zawęża również więzi między dzieckiem i matką oraz uspokaja maleństwo.

6. Brak miesiączki

Niektóre kobiety wierzą w to, że podczas karmienia piersią nie można zajść w ciążę. Nie jest to prawda, ale przy pełnym karmieniu piersią prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Poza tym nie musisz martwić się miesiączką i niską zawartością żelaza we krwi.

7. Zapobiegasz rozwojowi alergii

Wiele badań udowodniło, że karmienie piersią ma ogromny wpływ na zahamowanie rozwoju alergii na niektóre składniki krowiego mleka. Powinnaś jednak zwracać uwagę na to co jesz, żeby nie przyjmować tych pokarmów, które zawierają alergeny.

Odsávačky PL (1)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *