Nowoczesny rodzic

Bobasy są cool!

Dopóki nie miałeś własnego potomka, czułeś, jak bardzo męski świat nie docenia dzieci. Częściowo jest to spowodowane tym, że prekursorki wychowania dzieci od stuleci – mamy – po prostu nie doceniły konkretnych umiejętności, które potrafią pokazać dzieci. Prezentujemy Ci przykłady powszechnych i konkretnych, wspaniałych dziecięcych zdolności, dzięki którym przekonasz się, że posiadanie jednego takiego dzieciątka nie jest aż takim brzemieniem.

Dzieci manifestują siłę, pasję i wytrwałość.

Na przykład w sytuacji, kiedy siedzi na kolanach twojego przyjaciela, który właśnie przyszedł w odwiedziny. Tylko dziecko potrafi w ramach demonstracji swojego sprzeciwu chwycić obrus wraz z zawartością wszystkich talerzy, sztućców i szklanek, z całą siłą ściągnąć to wszystko na podłogę i bezszelestnie rozpłynąć się w powietrzu.

Smyki mają skłonności do wrestlingu. isifa-154451623

Nie tylko skłonności, ale i warunki. Ledwie spędzą kilka tygodni na tym świecie a już zaczynają z ciekawością podnosić główkę, która waży mniej więcej połowę całej ich masy. Kiedy mają kilka miesięcy, potrafią jedną ręką wyrwać garść włosów z Twojej głowy (albo z klatki piersiowej).

Fachowiec w pokazywaniu języka.

Jeszcze nawet nie wie, jak porządnie utrzymać się na nogach a już potrafi wyciągnąć język, jakby już miał/a 5 lat. Wystarczy mu/jej pokazać, jak (nawet niechcący).
Jeśli Twojemu okruszkowi nie wiodłoby się w tej dyscyplinie zbyt dobrze, załatw mu prywatne treningi i przeszkol go w tej materii. Potem wystarczy wziąć go na spacer ze swoimi bezdzietnymi przyjaciółmi. Wasza ekipa z pewnością będzie miała powodzenie!

Kojący sen na Twojej klatce piersiowej.

Wracasz do domu późno, zestresowany z powodu wiecznie niezadowolonego szefa. Twój malec jest także marudny a partnerka ma tego wszystkiego dość. To wszystko na nic, prawda? Niezupełnie. Przez chwilę w ciszy przejdź się z maluszkiem po mieszkaniu, połóż się obok swojej partnerki a maluszek zaśnie Ci bezpośrednio na klatce piersiowej. Dzięki tej małej kupce przyjemnego ciepła i słodkiemu zapachowi wszystkie problemy całego dnia odfruną gdzieś za okno. Wsłuchaj się w jego głęboki oddech i spójrz na anielską twarzyczkę. Żywot niesie ze sobą naprawdę wiele, ale taka chwila przewyższa wszystko.

Inne fenomeny, które możesz zauważyć u swojego dziecka i które z pewnością Cię zachwycą:

• Pożera absolutnie wszystko, co przyrządzisz
• Słucha, jak śpiewasz i podoba mu/jej się to
• Kibicuje razem z Tobą Twojej ulubionej drużynie
• Nigdy się nie skarży, gdy go/ją pokonasz w kartach
• Obgryza sobie na raz oba palce u nóg

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *