Ciąża

Chciałabym mieć…

Dla każdej mamy oczywiście najważniejsze jest, żeby dziecko urodziło się zdrowe.

Z drugiej strony, jest to zupełnie naturalne, że nie tylko sama kobieta, ale także jej cała rodzina, mają pewne ukryte pragnienia dotyczące płci dziecka.

Co byś wybrała, gdybyś miała szansę wpłynąć na to, czy rodzi się dziewczynka czy chłopiec?

Nawet, jeśli kobieta w ciąży nie chce się przyznać, to o tym myśli, co jest zresztą sprawą zupełnie naturalną. Opinie ekspertów w tym temacie jak to bywa z ekspertami są różne.

Jedna grupa uważa, że ponieważ nie da wybrać się płci dziecka, przyszli rodzice powinni rozważyć zarówno narodziny chłopca jak i dziewczynki aby zapobiec uczuciu rozczarowania.

Niektórzy specjaliści sugerują, aby poznać płeć niemowlęcia w trakcie ciąży, tak aby mama, jej partner jak i cała jeje rodzina miały czas zaakceptować, przyjąć do wiadomości przed narodzinami dziecka i okazać mu wsparcie już po przyjściu na świat.

Gdy ogarnie Ciebie rozczarowanie

Jeśli przyszła matka pozna na badaniu USG płeć dziecka i zaczyna czuć się rozczarowana, najważniejsze jest aby to uczucie jej nie zdominowało.

Z pewnością nie jest dobre duszenie negatywnych emocji w sobie, ani ich ignorownie, to byłoby najgorsze, co można zrobić. Złość, smutek, poczucie winy i inne towarzyszące emocje najlepiej dać im upust, wypłakać się, porozmawiać z bliskimi sobie ludźmi, ze swoim partnerem, porozmawiać co dzieje się w Tobie, tak aby silne emocje ustępiły, a myśli zostały skierowane na poszukiwanie wszystkich pozytywnych aspektów życia z dzieckiem danej płci.

Na pewno okaże się, ile można zajęć robić wspólnie z dziećmi bez względu na ich płeć.

Najbardziej zdumiewające jest to, że każde dziecko jest wyjątkowe, niepowtarzalne, każda istota różni się od wszystkich pozostałych, samodzielnie postrzegają świat, a zatem powinne być doceniane nie tylko przez pryzmat płci.

Poprzedni artykułKonkurs o drewniane puzzle w pudełku Niedźwiadek marki WoodyNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *