Lifestyle

Czego jeszcze nie wiesz o dniu dziecka?

Po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Dziecka w 1950 roku, w późniejszym okresie do świętowania dołączyło poand 50 krajów.

Dlaczego od samego początku swięto to miało duże znaczenie, co jest zresztą jasne dla wszystkich. Powinniśmy przypomnieć sobie, co dzieci oznacza dla nas, jak ważne jest dla nich, aby je należycie pielęgnować i rozwijać. I napewno nic się nie stanie, jak wręczycie swoim milusińskim drobny upominek.

Pierwszego czerwca, dzień, to który należy do wszystkich dzieci, w miastach odbywają się różnego rodzaju imprezy sportowe, festyny. Bogata oferta programów dla najmłodszych, ale i tych starszych dzieci zapewnia mnóstwo zabawy i liczne konkursy. Niektórzy rodzice, swoim maluszkom kupią zabawkę, być może nawet nie pomyślę o tym, dlaczego dzieci mają swoje międzynarodowe święto.

Międzynarodowy Dzień Rodziny

Świętuje cały świat

Obecnie świętuje Dzień Dziecka, ponad 145 krajów na całym świecie. Nie wszędzie przez ten okres miało podobny przebieg a nawet nazwę. W tym samym dniu, jak my, świętują Międzynarodowy Dzień Dziecka obywatele Chin, mieszkańcy krajów Europy Wschodniej i Skandynawii. W Gwinei, święto trwa cały miesiąc! Dzień Dziecka w USA również początkowo obchodzone było w dniu 1 czerwca, ale stopniowo o tym ważnym dniu, ludzie zapomnieli. I chociaż niektóre mniejsze grupy starają się przywrócić znaczenie tego swięta, dziś Stany Zjednoczone są jednym z niewielu krajów gdzie tego dnia się nie świętuje.

Świętuj najpiękniejszy okres życia

Ciesz się z tego dnia razem. Wyrzucić na chwilę maskę dorosłości i zostań na nowo dzieckiem, które pragnie się wydostać. Zostaw telefon w domu i idźcie razem na spacer. Przez chwilę, nie spiesz się, ciesz się z tego wspaniałego dnia razem zde swoim maluszkiem, jest to naprawdę ważne. Nie zapomnij o Dniu Dziecka!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *