Kulinaria

Domowy miąższ owocowy na bolące ząbki

I Ty walczysz z bolesnym wyrzynaniem się ząbków, opuchniętymi dziąsłami i nieprzespanymi nocami? Chcesz swojemu dzielnemu maluszkowi przygotować smaczną, zdrową, owocową niespodziankę a jednocześnie przynieść mu przyjemną i zasłużoną ulgę? Masz w domu taki nadmiar owocowych deserków, że już nie wiesz, co z nimi zrobić?

Jeśli na przynajmniej jedno pytanie odpowiedziałaś „tak”, wypróbuj nasz superprosty, świeży, letni, stuprocentowo smaczny i stuprocentowo skuteczny domowy przepis na ulgę w bolesnym ząbkowaniu.

Potrzebujesz:

  • Deserek owocowy lub od razu kilka deserków owocowych. Na przykład popularny jabłkowy i świeży truskawkowy.
  • Foremki na lód w dowolnym kształcie. Mogą to być klasyczne sześciany, ale co powiesz na smaczne serduszka?
  • Patyczki z lizaków (opcjonalnie)

Wykonanie:

Wszystko, co musisz zrobić, to napełnić poszczególne przegródki odpowiednią ilością owocowego smakołyku. Spokojnie możesz nałożyć do jednej przegródki dwa różne smaki. Następnie włóż foremki na kilka godzin (np. na noc) w zamrażalniku.

Nasza rada:

Jeśli lubisz eksperymentować, po częściowym zamrożeniu możesz wbić do foremek patyczki z lizaków. Twój smyk będzie mógł lizać zimny, owocowy specjał jak zwykłego lizaka. Jeśli zdecydujesz się na wariant bez patyczków, możesz położyć mu przysmak na talerzyku, jak wtedy, kiedy zajada klasyczny miąższ owocowy.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *