Niemowlę

Jak bawić się z 3. miesięcznym dzieckiem?

Bawmy się! Zajęcia dla twojego dziecka w trzecim miesiącu życia

W drugim miesiącu życia dziecka ponownie skupiliśmy się na dotyku czy koordynacji ręka – oko. Trzeci miesiąc jest kluczowy. Twoje dziecko jest przygotowane na coś o wiele bardziej zabawniejszego, weselszego i ciekawszego niż do tej pory! Rodzice, szykujcie się na zabawy pełne dźwięków i atrakcji, które sprawią radość nie tylko dziecku, ale także wam.

Muzyka i wspólne pieszczoty

Po osiągnięciu trzeciego miesiąca życia bobasy zaczynają obserwować swoje otoczenie. Jeśli trzymasz swoje dziecko na rękach, nie bój się odwrócić go tak, aby widziało cały świat wokół siebie. Poniższa zabawa może pomóc mu nie tylko w lepszym trzymaniu główki, ale także rozwijaniu równowagi.

Będziesz potrzebować: Muzyki. Włącz muzykę, weź dziecko na ręce i trzymaj tak, aby znajdowało się na twoim boku, dzięki czemu jedna z rąk będzie wolna. Spokojnie może w tym pomóc także tata. Wolną rękę podnieś tak, jakbyś z nią tańczyła. Przy słuchaniu piosenki bujaj się do rytmu na boki. Dzięki temu dziecko razem z tobą będzie czuć delikatne kołysanie i rytm. Dodaj do tego śpiew i obserwuj reakcje swojej pociechy.

Zajęcie to powinno podobać się dziecku, ponieważ może patrzeć na rzeczy wokół siebie z góry. Nie bój się wyłączyć muzykę i skupić uwagę dziecka na konkretnych przedmiotach.

Zagraj na bębnach

Dźwięki, dźwięki i jeszcze raz dźwięki. Umiejętności towarzyskie i komunikacyjne twojego bobasa wzmocnią się dzięki grze na bębnach, które bez trudności możesz stworzyć u siebie w domu.

Czego potrzebujesz: różnych skrzynek, garnków, puszek, plastikowych koszy, naczyń z pokrywkami, łyżek.

Jak się bawić? Użyj wszystkich pustych pudełek i puszek wykonanych z różnych materiałów i rozłóż je przed sobą, na stole lub na podłodze. Uderzaj w nie ręką, dłońmi, palcami, a później np. łyżką lub innym przedmiotem, aby domowe „bębny“ wydawały różne dźwięki, a dziecko mogło poczuć różnicę między głębokimi a płytkimi dźwiękami. Zobaczysz, jak dziecko polubi zabawę z bębnami i samo będzie chciało uderzać w nie do rytmu.

Kopanie nóżkami

W trzecim miesiącu życia bobas staje się coraz bardziej mobilny i ruchliwy. Właśnie teraz warto zorganizować zajęcia, które pomogą w gimnastyce i będą wspierać ćwiczenia nóżek. Zabawa jest bardzo prosta.

Będziesz potrzebować: wanny lub basenu

Zabierz swoje dziecko do wanny lub – w ciepłe dni – na basen na podwórko. Napełnij wannę lub basen wodą i trzymaj w nich dziecko w wyprostowanej pozycji. Maluch zacznie kopać nóżkami. Jeśli nie wie, że może nimi pluskać – pokaż mu, jakie ma możliwości! Kiedy bobas odkryje, że jego nóżki pluskają, wszystko wokół będzie mokre, ale liczy się szczęście dziecka.

Maluchy kochają wodę. Nie musisz nawet myć dziecka mydłem, wystarczy, że je odświeżysz. Jednocześnie twoja pociecha będzie mogła przećwiczyć nóżki. Nigdy jednak nie pozostawiaj dziecka w wodzie bez opieki.

Taniec z latarką

Czy twoje dziecko nieustannie odwraca się w stronę światła? Dzieci często obserwują żyrandol, który wpadnie im w oko. Fascynująca zabawa ze światłem jest stworzona dla twojego trzymiesięcznego bobasa.

Będziesz potrzebować: latarkę lub światło na baterie

Jak się bawić? Wystarczy, że poczekasz na odpowiednią ciemność i możesz zacząć swoje show. Razem z dzieckiem usiądź wygodne w fotelu. Włącz latarkę w wybranym miejscu i przesuwaj światłem po ścianach i suficie. Powoli pobudzaj swoje dziecko i obserwuj, czy podoba mu się ta zabawa. Na wiele dzieci działa uspokajająco w połączeniu ze spokojną muzykę czy bajką o podróżowaniu w gwiazdach.

Nie zapomnij, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Także w przypadku powyższych zabaw możesz poczekać i spróbować ich kilka tygodni później.

Życzymy Wam mnóstwo zabawy i radości!

Zabawki z tego artykułu znajdziesz poniżej:

PLAN TOYS Grzechotka do turlania tutaj

Inne zabawki muzyczne znajdziesz tutaj

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *