Kulinaria

Jak przygotować mleko modyfikowane?

Butelka i wszystkie akcesoria zostały już odpowiednio wysterylizowane. Maluch czeka  wyraźnie domagając się posiłku. Jak szybciutko przygotować mleko modyfikowane?

Woda z kranu

Woda z kranu wcale nie jest zupełnie zła. Wystarczy ją przegotować i przestudzić, by nadawała się do przygotowania posiłku. Trwa to mniej więcej pół godziny, dlatego powinnaś pomyśleć o tym jeszcze przed krytycznym momentem, w którym musisz już podać pokarm maluchowi. Pamiętaj o tych kilku zasadach:

  • Nie gotuj ponownie wody, która wcześniej została przegotowana isifa-147049590
  • Nalej odpowiednio przestudzoną wodę do wysterylizowanej butelki
  • Dodaj odpowiednią ilość mleka modyfikowanego. Kieruj się instrukcją na opakowaniu
  • Nałóż zakrętkę na butelkę i dobrze wstrząśnij, aby proszek się rozpuścił

Jak uprościć sobie życie?

Korzystanie z wody z kranu na pewno jest najtańszą opcją, ale niekoniecznie najzdrowszą. Zabiera również sporo czasu, ponieważ musisz przegotować wodę odpowiednio wcześniej, by zdążyła wystygnąć. Jak udoskonalić proces przygotowywania mleka?

  • Przegotuj wodę wcześniej. Na noc pozostaw ją w termosie a w odpowiedniej chwili jedynie skontroluj, czy nadal ma dobrą temperaturę. W razie czego błyskawicznie podgrzej do wymaganej temperatury. Łatwo, szybko i przezornie. Po minucie już możesz karmić! Podobną procedurę możesz uruchomić, gdy podróżujecie lub wybieracie się na całodzienną wycieczkę
  • Beaba Bib'expresso 3w1 czerwoneZamiast wody z kranu stosuj specjalną wodę dla niemowląt, która jest sterylna, w związku z czym nie jest konieczne kolejne przegotowywanie. Jedyne, co musisz zrobić, to podgrzać do odpowiedniej temperatury i już możesz podawać.
  • Przygotuj pokarm wcześniej. W niektórych szpitalach mleko modyfikowane jest przygotowywane 1 dziennie, a później jest jedynie doprowadzane do odpowiedniej temperatury. Pokarm ten z czasem traci jednak na jakości. Być może nie jest to odpowiedni pomysł do tego, by na stałe wprowadzić go w życie, ale w wyjątkowych sytuacjach pamiętaj o nim.
  • Zaopatrz się w pomocnika. Na rynku dostępne są specjalne ekspresy przygotowujące mleko modyfikowane za Ciebie! To chyba najwygodniejsza opcja. Ceny nie są wysokie, a oszczędność czasu jest ogromna. Wybór jest na prawdę szeroki :)

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *