Lifestyle, Podróżowanie

Kurtki zimowe i foteliki samochodowe to złe połączenie! Wiesz dlaczego?

Zimą podróżowanie z dziećmi jest utrudnione, dlatego też właśnie w tym okresie rodzice popełniają najwięcej błędów. Największym F050449-6problemem są grube dziecięce kurtki. Co prawda zapewniają ciepło Twojemu maleństwu, ale podczas ewentualnego wypadku narażają je na niebezpieczeństwo.
Dzisiaj poradzimy wam, jak bezpiecznie podróżować z maluszkiem również w zimie!

Wygoda

Podstawą podróżowania o jakiejkolwiek porze roku, jest oczywiście wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy. Jednak bezpieczeństwo zmniejsza się, kiedy do ubrania dołożymy kurtki i płaszczyki. Jak zabezpieczyć dziecko podczas mroźnych dni, tak aby komfort podróżowania pozostał bez zmian?

Czy dziecko jest dobrze zapięte?

To, czy dziecko jest dobrze zapięte można bardzo łatwo sprawdzić. Włóż dziecko do fotelika i zapnij mu pasy, tak jak zawsze. Następnie za pomocą kciuka i palca wskazującego spróbuj złapać pas w pobliżu obojczyka. Jeśli pas można bez problemu złapać, dziecko nie jest dobrze zapięte. Jeżeli nie jest możliwe włożenie czegokolwiek pomiędzy pasy, dziecko jest bezpiecznie zapięte.

Teraz, kiedy już wiesz jak bezpiecznie zapiąć dziecku pasy, skontrolujmy, czy kurtka dziecka jest odpowiednia do podróżowania.

Umieść w foteliku maluszka ubranego w kurteczkę i zapnij pasy. Dociągnij pasy tak, aby nie było możliwe podniesienie ich w okolicy obojczyka. Wyjmij dziecko z fotelika, pasy zostaw bez zmian. Następnie zdjemij dziecku kurtkę i włóż go z powrotem do fotelika, bez rozluźniania pasów.

Widzisz tę różnicę?

Oto instrukcja zapinania pasów w języku polskim:

A oto konsekwencje złego zapinania pasów w zimie: 

Życzymy wam bezpiecznego podróżowania z waszymi maluszkami podczas nadchodzącej zimy! Jeżeli szukasz fotelika samochodowego dla dziecka, zajrzyj >>>TUTAJ<<<.

Artykułem podziel się ze swoimi znajomymi, aby jak najwięcej rodziców dowiedziało się jak należy podróżować z dzieckiem w foteliku samochodowym podczas zimy!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarzy

  1. ile razy widze, jak dziecko jedzie w kurtce…nie wazne nie rozpięte, ma być zdjęta kurtka. Trzeba o tym mówić!!! od urodzenia woże dziecko bez kurtki bez wzgledu na pogodę, dziecko jezdzi jeszcze tylem w reverso plus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *