Lifestyle

Najlepsze życzenia!

Niektórzy mówią, że to tylko komunistyczne święto, albo pozostałość minionej epoki. Goździki i rajstopy? Każda okazja jest dobra, aby otrzymać albo podarować kwiatka. Dzień Kobiet to szczególny dzień, to święto mam, sióstr, babć, teściowych, szwagierek czy każdej cioci.

Ewa (fragment)

Od grzechu zaczął się jej świat,
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,isifa_153858932
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza,
I gołąb i żmija, i piołun i miód,
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna,
Początek i koniec – kobieta, acha!

J. Tuwim

Dzień Kobiet pod taką właśnie nazwą jest obchodzony w krajach byłego bloku socjalistycznego, ale także w Portugalii, we Włoszech, w Brazylii, Chinah czy w niektórych państwach Afryki. Na całym świecie znany jest pod nazwą International Women’s Day lub International Working Women’s Day, który również obchodzi się 8 marca. Dzień Kobiet to nie tylko celebracja goździka i czekoldaki, to z całą pewnością wyraz uznania dla ofiar walki z równouprawnieniem kobiet. Przykładowo we Włoszech kobiety otrzymują w prezencie gałzkę akacji srebrzystej, podobnie jak w Rosji, gdzie dodaje się jeszcze czekoladki.

Czy wiesz, że…

po raz pierwszy kobiety obchodziły swoje święto w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych, rok później świętowano je również w Europie. Data ta upamiętnia strajk nowojorskich kobiet, które domagały się zwiększenia swoich praw.

Wszystkiego najlepszego wszystkim Mamom, a zarazem kobietom, aby nie zapominały o sobie, życzy Feedo blog : )

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *