Nowość na Feedo.pl – Naturalne środki czyszczące w przestępnych cenach

Wszystko zaczęło się od pana imieniem Michael Barwell. To dzięki niemu istnieją dziś produkty Bio-D, które zakupić możecie wyłącznie w naszym sklepie internetowym. Historia ich powstawania przekona was o tym, że produkty Bio-D warto kupować i użytkować.

Na początku naszej opowieści przedstawiamy zszokowanego prawdą Michaela Barwella. Na końcu zaprezentujemy produkty Bio-D, które być może zechcecie zakupić w naszym sklepie internetowym. A czego spodziewać się w środku naszej historii? Ciekawej i inspirującej opowieści, której głównym mottem jest słowo „naturalny“.

Rodzinna firma ze zmysłem do ekologii

Możecie w to wierzyć lub nie, ale już w latach 80-tych ludzie zastanawiali się na tym, w jaki sposób lepiej chronić środowisko naturalne. Choć wiele przedsiębiorstw nie zaprzątało sobie głowy tematem ekologii, znalazły się wśród nich wyjątki. Jednym z nich był młody chemik Michael Barwell, który ze zgrozą odkrył, że środki chemiczne, których używa w swej pracy ubrany w odzież ochronną i maskę na twarzy, nie wiele się różnią od tych, z których codziennie korzysta we własnym domu. Odkrycie to, to początek historii marki Bio-D.

Feedo.pl stało się jej wyłącznym dystrybutorem i oferuje jej produkty w swoim sklepie internetowym.

Mała lokalna firma pana Barwella powstała przed przeszło ćwierć wiekiem. Dziś zatrudnionych jest w niej niewielu, bo zaledwie 8, ale za to bardzo zaangażowanych pracowników. W zakładzie produkowane są bezpieczne dla środowiska naturalnego środki czystości. Firma stara się, aby już na etapie produkcji niekorzystny wpływ na środowisko bym minimalny. Składniki wchodzące w skład produktów mieszane są na zimno, co minimalizuje zużycie energii. Opakowania wyprodukowane są w 70% z materiałów nadających się do recyklacji. Produkty nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, fosforanów, rozjaśniaczy, pochodnych ropy naftowej, formaldehydów, gliceryny, wybielaczy na bazie chloru, sztucznych aromatów ani barwników.

Historia Michała Kubáňa przypomina trochę „rewolucję“, jakiej dokonał w swoim życiu Michael Barwell. Już sama zbieżność imion jest symboliczna. Michał Kubáň także odszedł z chaosu wielkiej korporacji, opuścił pełną stresu pracę „na etacie“ i nadał swojemu życiu nowy cel. Nie wykrzykując żadnych haseł typu natura, czy ekologia, zaczął się zastanawiać nad tym, co tak naprawdę może zrobić dla siebie, swojej rodziny, dla przyszłych pokoleń i dla środowiska naturalnego. Zmiany rozpoczął od siebie, stopniowo ucząc nowych zasad innych.

Angielską markę Bio-D odkrył przeszukując rynki państw takich jak Szwecja, Australia, Nowa Zelandia i Wielka Brytania. Postanowił sprowadzić ją także do Polski. Jego cel jest jasny – chciałby, aby produkty, które dziś są uważane za alternatywne, w przyszłości stały się oczywistością.

10 rzeczy, które należy wiedzieć o produktach Bio-D

 1. Wyprodukowane są w 100% z naturalnych składników, które niemal całkowicie ulegają biodegradacji w przyrodzie, i to w czasie o wiele krótszym, niż nakazują europejskie normy.
 2. Produkty są wegańskie, nie testuje się ich na zwierzętach.
 3. Wszystkie zapachy pochodzą z olejków eterycznych i są w 100% pochodzenia roślinnego.
 4. Nie zawierają oleju palmowego.
 5. Środki nie wywołują podrażnień, są hypoalergiczne, nadają się dla osób z wrażliwą skórą.
 6. bezpieczne dla dzieci.
 7. W ofercie Bio-D znajdują się nie tylko środki czyszczące ale także mydła z dodatkiem olejku z konopi oraz antybakteryjne mydła do rąk
 8. Opakowania produktów mają ciekawy, minimalistyczny design, który zwraca uwagę na pierwszy rzut oka.
 9. Ceny produktów odpowiadają średnim cenom rynkowym, gwarantują jednak najwyższą jakość.
 10. Niektóre produkty zyskały prestiżową nagrodę Best Buy udzielaną przez czasopismo Ethical Consumer Magazine.

Polecane przez nas ekologiczne środki czystości i higieny Bio-D

Produkty Bio-D dostępne będą w różnych kategoriach. Z każdej z nich wybraliśmy jeden produkt, który chcemy wam szczególnie polecić.

Kategoria – Proszki do prania

Feedo typ: Odplamiacz i dezynfekcja pieluszek dla dzieci

Dlaczego wybraliśmy właśnie ten produkt? Zaskoczyła nas jego skuteczność już w niskich temperaturach oraz to, że dezynfekuje i usuwa różnego rodzaju plamy bez konieczności uprzedniego wygotowania pieluchy.

Kategoria – Środki czyszczące do kuchni

Feedo typ: Proszek do zmywarki

Dlaczego właśnie ten produkt?  Spodobała nam się przede wszystkim jego forma. Kapsułki, do których jesteśmy wszyscy przyzwyczajeni, często się nie rozpuszczają, proszek ten problem rozwiązuje. Jedno opakowanie wystarczy na około 72 cykle zmywarki. Proszek nie ma zapachu i nie powoduje podrażnień.

Kategoria – Higiena osobista

Feedo typMydło konopne

Co się nam w nim spodobało? Zawiera najwyżej jakości, tłoczony na zimno olej z konopi, który nie tylko myje, ale także nawilża skórę i dostarcza jej cennych protein.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

 1. Produkty bio są dobrym rozwiązaniem dla chociażby alergików, ale dla mnie nie zdają egzaminu i nie zawsze radzą sobie z brudem. Ja zaopatruje się w środki czystości w sklepie z chemią gospodarczą w opolu. Sklep ten oferuje możliwość zakupu produktów także online :) To naprawdę świetne produkty z których korzystam już od lat :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *