Kulinaria, Lifestyle

Odkryj wyjątkowe mleka następne z mamą Janiną!

 „Potrzebowałam wybrać mleko następne, ale nie miałam pojęcia jak. Oferta jest szeroka a ja nie znam się ani na składzie, ani na wartościach odżywczych,” mówi Jana już na samym wstępie.

Nie zależnie od tego, czy dopiero kończysz karmić piersią, czy może już szykujesz się do zmiany mleka początkowego na następne, pamiętaj, że taką decyzję musisz podjąć z odpowiednim wyprzedzeniem. Zacznij rozglądać się po sklepach i porównywać różne mleka najwcześniej jak to tylko możliwe. Nie wszystkie mleka bowiem nadają się dla maluszków poniżej pierwszego roku życia, tak samo, jak nie wszystkie mleka będą wystarczające dla starszych maluszków. W zależności od wieku, dziecko potrzebuje coraz więcej witaminy D i żelaza.

„Decydująca dla mnie była bio jakość i to, czy producent nie używa oleju palmowego.” Skład mlek następnych jest do siebie bardzo podobny, choć nie jest tak ściśle uregulowany jako skład mlek początkowych. Mimo to znajdą się w nich takie różnice, które są dla wielu mam decydujące. Mleka Babybio są produkowane we Francji z mleka krów z francuskich farm ekologicznych. Krowy pasą się tam na kontrolowanych pastwiskach i nie są im podawane żadne antybiotyki. Producent nie używa też do wyroby oleju palmowego. Zapytacie pewnie: a co z olejami roślinnymi? Te w bio jakości są zawsze tłoczone na zimno,  dzięki czemu przy ich produkcji nie powstają substancje szkodliwe dla naszego organizmu.

babybio„Gdyby koleżanka nie powiedziałaby mi o Babybio, pewnie nigdy bym się nie dowiedziała, że takie mleko w ogóle jest produkowane,” mówi Janina, mama małego Cyrylka, który już od kilku tygodni z zadowoleniem popija mleczko Babybio Optima 2. To nas trochę zaskoczyło, ponieważ myśleliśmy, że mamy znają mleka Babybio. Przyjrzyjmy się więc innym czynnikom, które odgrywają wielką rolę przy wyborze mleka następnego.  babybio3

Większość producentów dodaje do mlek następnych prebiotyki, które (mówiąc najprościej) działają niczym pokarm dla probiotyków – żywych kultur mających pozytywny wpływ na bakterie w jelitach. W mlekach Babybio znajdują się probiotyki Bifidus BL, czyli wspomniane żywe kultury.

 

„Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, ale czy to prawda, że nie powinno się podawać dzieciom mleka następnego ponieważ zawiera dużo cukru?” pyta się Janina. Tak, w odniesieniu do niektórych produktów to prawda. Mowa tutaj o większej zawartości cukru, niż w pełnotłustym krowim mleku. 100 ml pełnotłustego krowiego mleka zawiera średnio około 4,7 g cukru. Na przykład Babybio 3 Croissance, które jest naszym najlepiej sprzedającym się mlekiem dla dzieci od 10 miesiąca, zawiera 3,9 g cukru na 100 ml.

Feedo radzi! Oprócz mleczek Babybio, możesz też wypróbować szeroką skalę innych wspaniałych produktów w bio jakości.

Najlepszym argumentem jest reakcja naszych małych klientów, którym Babybio smakuje, a oprócz tego nie wywołuje bólu brzuszka, umożliwia cieszenie się każdym dniem i  zapewnia spokojny sen w nocy  Wypróbuj go i Ty!

Wybierz to najlepsze mleczko Babybio z naszej szerokiej oferty na >>>Feedo.pl 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *