Niemowlę

RECENZJA: kieszonka T-TOMMI

Pieluchowanie wielorazowe stają się coraz bardziej popularne. Siedem lat temu, gdy narodził się mój pierworodny, takie pieluszki były drogie i trudno dostępne. Teraz możemy wybierać kolory, rodzaje i półki cenowe. Dlatego nasz czteromiesięczny szkrab od dwóch miesięcy korzysta z wielorazówek. Ostatnio przetestowaliśmy All-in -One od T-TOMI.

Pierwsze wrażenie

Pieluszka sprzedawana jest w zestawie z dwoma bambusowymi wkładami. Do pieluszki nie dołączono żadnego opisu użytkowania. Nie jest to dużym utrudnieniem, choć jeśli dopiero zaczynamy przygodę z pieluchami wielorazowymi na pewno będziemy szukać dodatkowych informacji – w tym wypadku trzeba zrobić to w sieci.

Przy pierwszym kontakcie materiał z jakiego wykonana jest pieluszka wydaje się być niezwykle delikatny i lekki. To samo można powiedzieć o wkładach bambusowych, które są dużo cieńsze i delikatniejsze niż wkłady z mikrofibry.

Pieluszka nazwana jest przez producentów All-in-One, co może być mylące, gdyż tego typu pieluszkę większość nazywa kieszonką. Ma ona kieszeń na całej długości, w którą wsuwamy wkład chłonący. Dzięki standardowym wymiarom możemy pieluszkę i wkłady stosować zamiennie z innymi markami.

Pieluszka posiada system napów, dzięki którym możemy dostosować jej rozmiar do pupy dziecka. Nasz uroczy model waży już ponad 6 kg i pieluszka zapięta na wszystkie napy jest za ciasna, więc zwiększamy jej rozmiar  przepinając poszczególne napy. Wielorazówka T-TOMI ma służyć dzieciom od 3 do 15 kg. W naszym wypadku tego typu pieluchy nadawały się do noszenia, gdy syn ważył 4,5 kg – wcześniej były za luźne wokół nóżek.

Użytkowanie

Napy bardzo mocno trzymają, a pieluszka po kilku praniach wciąż wygląda jak nowa. Wewnętrzny materiał, który często mechaci się już po kilku praniach na T-TOMI wygląda wciąż bez zarzutu. Przy użyciu pojedynczego wkładu często nam przecieka. Jest to spowodowane tym, że przy grubszych wkładach, które stosowaliśmy wcześniej, zmiana pieluszki nie jest konieczna już po pierwszym zasikaniu.

Jeśli przewidujemy dłuższą drzemkę maluszka, warto użyć obu wkładów chłonących by zagwarantować mu suchą pobudkę. Pojedynczy wkład świetnie nada się w sytuacjach, w których możemy stale kontrolować stopień zmoczenia pieluszki. Zaletą bambusowych wkładów jest to, że po praniu szybciej schną niż mięsiste wkłady z mikrofibry.

Dodatkowo przy zastosowaniu pojedynczego wkładu pupa niemowlaka wygląda bardzo zgrabnie. Ogólnie wielorazowe pieluszki na maluszkach wyglądają dużo masywniej niż jednorazówki, a wygląd T-TOMI w dużej mierze zależy od użytych przez nas wkładów.

Kieszonka T-TOMI jest nieco delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku niż inne pieluszki, których używamy. Ogromną zaletą kieszonki jest to, że możemy włożyć do niej ilość i rodzaj wkładów chłonących dostosowany do sytuacji.

Elastyczne gumeczki i dobrze trzymające napy sprawiają, że pieluszka dobrze zatrzymuje zawartość wewnątrz. Dotyczy to również mlecznych kupek, które jeszcze nigdy nie zabrudziły nam ubranek pomimo swojej rzadkiej konsystencji. Wielorazowe pieluchowanie polecam wszystkim mamom. Jest tanie, ekologiczne i milsze dla pupy dziecka. Pieluszki All-In-One T-TOMIstandardowymi, dobrze wykonanymi pieluszkami, które jednak nie wyróżniają się spośród innych tego typu pieluch.

Za recenzję dziekujemy Pani Ewelinie :)

Kieszonkę z recenzji znajdziesz tutaj klik

Inne pieluszki wielorazowe ALL-IN-ONE klik

Inne produkty marki T-Tomi klik

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *