Nowoczesny rodzic, Prawa ręka na zakupach, Starsze dzieci

RECENZJA: Label Tour zestaw do jedzenia rycerz

Jesteśmy w trakcie rozszerzania diety. Początkowo jedzenie samo w sobie było tak ciekawe, że naczynia synka nie interesowały, jednak z czasem coraz częściej chciał sięgnąć po talerz albo napić się z nami herbatki. Dlatego uznałam, że przyszedł czas na pierwszy jedzeniowy zestaw naczyń.

Nie zdecydowałam się na zwykły plastik, ani na miseczki z przyssawkami i innymi „ułatwiającymi” dodatkami.

Potrzebowałam czegoś wytrzymałego, więc piękna ceramika też odpadła w przedbiegach. Po namyśle padło na zestaw LABEL TOUR z radosnym, wielkookim rycerzem.

untitled-1

Co zawiera zestaw z rycerzem?

Zestaw składa się ze sporego talerzyka z wysokim brzegiem, dzięki czemu jedzenie nie ześlizguje się oraz głębokiej miseczki. Łyżeczka jest krótka i ma dość duże i głębokie zakończenie, które pozwala na łatwe nabieranie jedzenia. Kubeczek ma dwa uszka oraz plastikową nakładkę z dzióbkiem, która ułatwia picie.

Kazio nie chciał z niej pić, gdyż od początku wolał „dorosłe” kubki (co widać na zdjęciu poniżej:) ). Dzięki ściąganemu dzióbkowi nie musiałam wyrzucać kubeczka do śmieci – to naprawdę świetne rozwiązanie, gdy kubeczek rośnie wraz z dzieckiem.

untitled-5

Rozszerzamy dietę z wielkookim rycerzem

Zestaw wykonany jest z melaminy, która wyjątkowo lekka i wytrzymała świetnie sprawdziła się już od pierwszego posiłku. Mimo wielu upadków naczynia nie uszkodziły się, więc możemy bez strachu uczyć Kazia by nie zrzucał naczyń z jedzeniem ze stoliczka. Melamina prawdopodobnie nie reaguje najlepiej na gorące jedzenie – unikam, więc zaparzania w nim herbatki czy wlewania gorącej kaszki. Do naczyń przelewam posiłki dopiero po częściowym ostygnięciu.

untitled-3

W zestawie LABEL Tour podoba mi się głównie prostota z jaką zaprojektowano naczynia oraz przepiękna grafika, która zdobi każdy  element. Wielkooki rycerz to wzór, z którego chłopiec  nie wyrośnie zbyt szybko, więc z zestawu będziemy mogli korzystać naprawdę długo.

Za recenzję dziękujemy Pani Ewelinie, mamie Kazia :)

Zestaw z recenzji znajdziesz poniżej:

LABEL TOUR Zestaw do jedzenia Rycerz (kilk)

ISAMEL15-3700532111102

 

albo pannę Łakomczuszkę – LABEL TOUR Zestaw do jedzenia Łakomczuszka (klik)

2

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *