Lifestyle

Road trip z dzieckiem wymaga zwłaszcza… zapasu zabawek!

Podróżowanie autem na urlop lub wycieczka z małym dzieckiem są dla Ciebie makabrycznym przeżyciem?
Oczywiście, wszak to jakby taszczyć przy sobie tykającą, odbezpieczoną bombę i czekać, kiedy eksploduje. A ona oczywiście wybuchnie wtedy, kiedy będziesz na to najmniej przygotowana. Ale może, jeśli miałabyś szansę się odpowiednio przygotować, nie musiałoby to być aż tak straszne?
Co powinna zawierać profesjonalna wyprawka na wakacje z małym smykiem? Mnóstwo zabawy!

Nowe zabawki zainteresują auto2

„Spójrz przez okno, jak tutaj pięknie”. Na początku z pewnością każdy początkujący rodzic – podróżnik będzie starał się w ten sposób zainteresować swoje dziecko. Okienko wiedzy o zielonych drzewach i przepięknych górach przez chwilę jest naprawdę fajne. Jeśli jednak podróżujesz długie kilometry, dobrze mieć ze sobą spory zapas zabawek. Najlepiej też nowych, których Twój szkrab jeszcze nie zna. W tym celu nie musisz od razu obrabować najbliższego sklepu z zabawkami. Część z nich możesz pożyczyć od znajomych, również rodziców albo po prostu zaopatrzyć się w nie w komisie, gdzie masz szansę sporo zaoszczędzić.

Praktyczna rada: Pojedyncze zabawki wyciągaj z kapelusza stopniowo. Wszak ścigasz się z czasem.

Ulubiona piosenka: po raz 43.

Płyty z muzyką dziecięcą należą do obowiązkowego wyposażenia. Bądź jednak ostrożna i działaj racjonalnie. Możesz nie być przygotowana na to, żeby powiedzieć „nie”, jeśli najmłodszy członek załogi będzie domagał się ukochanej piosenki po raz 43. Po Twoim „nie” może nastąpić każda możliwa reakcja, ale przecież mają to być też Twoje wakacje.

Wyprawka dla artysty

Kredki, pisaki i papier lub też zestaw naklejek również mogą się przydać podczas dłuższej podróży autem. Na jakiś czas dziecko się nimi zabawi. Pojedyncze zestawy są praktycznie zapakowane, więc można je wygodnie przenosić. Nie chcesz mieć na fotelach pisakowych i kredkowych malunków? Może więc wypróbujesz zmywalne kredki do kąpieli? Nie powinny spowodować katastrofy, a spełnią swoje zadanie.

Stara dobra tablica magnetyczna

Pamiętasz jeszcze klasyczne, magiczne tabliczki magnetyczne dla dzieci? Są jakby stworzone do podróżowania. Potrafią rozerwać dziecko na dość długi czas a Ty możesz wreszcie dokończyć dorosłą debatę z partnerem.

Puzzle

Tanie, łatwo przenośne, lepsze raczej do wykorzystania w miejscu pobytu niż w aucie.

Kukiełki na rękę, tzw. pacynki

I już masz zapewniony teatr i zabawę.

Od składanych książeczek do e-booków shutterstock_85526818

Czytnik z dużą ilością książeczek dla dzieci zajmuje minimum miejsca i prawie nic nie waży. Oprócz czytania dziecko może uczyć się za pomocą różnych aplikacji dla najmłodszych. Jeśli chcesz raczej uniknąć elektroniki na urlopie, popularne rozkładane książeczki są także wspaniałym pomysłem.

Zabawki elektroniczne. Tak, ale…

Tablet czy telefon niech będą Twoją bronią ostateczną w sytuacji krytycznej. Istnieje bowiem groźba, że dziecko już nie będzie chciało w czasie wakacji niczego zobaczyć ani przeżyć, poza przejściem kolejnego levelu ulubionej gry.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *