Nowoczesny rodzic

Silna więź już w brzuszku

Niestety – przyszli tatusiowie nie mogą czuć, jak w ich własnym ciele rozwija się dziecko. To jednak nie znaczy, że właśnie w tym okresie nie mogą rozwijać pierwszej trwałej więzi z dzieckiem. Jak budować wzajemną relację od samego początku? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rad.

1. „Hej, szefie, mogę iść na kontrolę ginekologiczną?”

Kiedy indziej byś zapytał w pracy o coś takiego? Współczesne mamy jednak doceniają wsparcie swoich partnerów w czasie kontroli prenatalnych. Podobnie dzisiejsi tatusiowie są ciekawi, jak rozwija się płód. To świetny pomysł, by wziąć udział w jak największej ilości kontroli lekarskich. Obecnie coraz rzadziej aktywni tatusiowie są traktowani w pracy jako leniwce usiłujące uniknąć swoich obowiązków czy nawet jako słabeusze. Nawet dla głównego menadżera czas spędzony z rodziną jest bowiem oznaka siły i sukcesu. Propagowanie roli dobrego tatusia pozwoli Ci zdobyć uznanie w oczach kierowników (zwłaszcza tych posiadających już własne rodziny).
Już w 3. – 4. miesiącu będziesz miał możliwość posłuchać bicia serduszka dzieciątka. Zbadaj za pomocą stetoskopu bicie własnego serca i porównaj intensywność obu. Przekonasz się, że Twoje bicie jest głośniejsze, ale rytm powinniście mieć taki sam. Potem, za pomocą ultradźwięków, możesz obserwować też jego pierwsze delikatne ruchy i śledzić, czy nie dałoby się już odróżnić, czy będzie to dziewczynka, czy chłopiec.

2. Słyszałeś je, widziałeś je a teraz możesz je nawet poczuć! Inaczej: zapoznaj się z jego piłkarskimi początkami

Większość przyszłych tatusiów – nowicjuszy marzy o synu. Wyobrażają sobie, jak będą z nim chodzić na mecze, naprawiać komputery czy uczyć go prowadzić auto. W ramach bardzo wstępnych przygotowań do tych wydarzeń już dziś możesz badać jego pierwsze kopniaki. Na razie tylko to w maminym brzuszku. Pewnie w tym momencie po raz pierwszy jaśniej uświadomisz sobie: „Wow, ono naprawdę tam jest!”. W celu nawiązania bliższego kontaktu fizycznego delikatnie dotykaj i masuj brzuszek partnerki. Dziecko będzie miało szansę Cię poczuć a mamusia pewnie też będzie temu przychylna.

isifa_174357531

3. Powierz mu swoje tajemnice i podziel się swoimi umiejętnościami śpiewu a ono potem Cię rozpozna!

Dziecko jest w brzuszku, taty w brzuszku nie ma. Ale i tak możecie się oboje zapoznać już teraz. Co prawda bicie serca mamy, jej krążenie krwi i procesy trawienne częściowo zagłuszają dźwięki otoczenia, ale to nie znaczy, że nie możesz systematycznie „rozmawiać” z dzieciątkiem w brzuszku. Możesz spróbować mu nawet śpiewać. Nie bój się, nie wywołasz mu pierwszej traumy. Właśnie dzięki „tłumikom” wokół niego.
Z pewnością istnieje wiele rzeczy, które chciałbyś zdradzić swojemu okruszkowi. A teraz masz na to wystarczająco dużo czasu. Może zaczniesz trenować czytanie bajek? Chcesz, żeby maleństwo było dobrze poinformowanym geniuszem już w brzuszku? Czytaj mu codziennie na głos najgorętsze informacje ze świata finansów i sportu. To bardzo skuteczny sposób na stworzenie pierwszej relacji z dzieckiem. Zagwarantujesz sobie, że kruszynka pozna Twój głos, kiedy przyjdzie na świat.

4. Będzie to przedsiębiorca czy odnoszący sukcesy golfista? Może tak, ale za kilka dekad…

Mężczyźni często łączą swoje myśli o potomku z marzeniami o tym, jaki będzie, gdy dorośnie. Oczywiście, w naszych wyobrażeniach dzieci robią zwykle te rzeczy, które chętnie sami robimy. Tylko od Ciebie i partnerki zależy, czy będziecie chcieli już wcześniej poznać płeć dziecka. Może to nadać konkretniejszy wymiar Twoim wyobrażeniom.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *