Lifestyle

Skorzystaj z magii Niebieskiego Księżyca

Wierzysz w magiczną moc pełni? Jeśli tak, mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Właśnie dzisiaj będziemy mogli podziwiać piękne zjawisko, z którym związanych jest wiele wierzeń. Nie przegap takiej okazji, możliwość obserwacji Niebieskiego Księżyca pojawia się tylko raz na 3 lata.

Czym właściwie jest Niebieski Księżyc? Mówimy o zjawisku astronomicznym, kiedy w ciągu jednego miesiąca możemy obserwować dwie pełnie. Zawyczaj księżyc w pełni występuje raz w miesiącu, by po 29 dniach pojawić się znowu. Ostatnie takie zjawisko zanotowane zostało 31 sierpnia 2012 roku.

Niebieski Księżyc swoją nazwę zawdzięcza erupcjom wulkanów, w wyniku których powstawało zanieczyszczenie pyłem objawiające się niebieską barwą. Dziś częściej obserwuje się kolor żółty lub pomarańczowy, jednak dawne obserwacje pozostawiły niezatarty ślad w języku i świadomości ludzi. W języku angielskim do dziś funkcjonuje idiom „once in a blue moon”, którego używa się, by podkreślić, że coś wydarza się bardzo rzadko.

Wierzenia

Dawniej wierzono, że Niebieski Księżyc ma specjalne magiczne właściwości. W tym roku druga pełnia przypada na 31 lipca.

Jest to dobry czas by zastanowić się nad swoim życiem, przeanalizować kierunek jaki obraliśmy i zdecydować się na ewentualne zmiany. Uważa się, że za sprawą tego pięknego zjawiska astronomicznego wszelkie przedsięwzięcia mają większą szansę na powodzenie i wprowadzone zmiany rzeczywiście odniosą skutek.

Na magiczną moc Niebieskiego Księżyca możemy liczyć przede wszystkim w życiu miłosnym. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia lub zakończenia związku.

Co nas czeka?

Uważa się, że w noc, podczas której możemy zaobserwować niebieski księżyc ludzie mogą odczuwać zwiększoną namiętność, popędy, a nawet apetyt. Możemy być trochę bardziej rozdrażnieni, ponieważ emocje odczuwa się znacznie silniej. Podczas pełni notuje się więcej porodów, dlatego kobiety w zaawansowanej ciąży zachęcamy do umieszczenia gdzieś pod ręką torby z wyprawką do szpitala :)

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *