Nowoczesny rodzic, Prawa ręka na zakupach

Zabawa dla małych pomocników – owoce i warzywa Plan Toys!

Firma Plan Toys już od 30 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zabawek ekologicznych. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej dwóm zestawom, które mogłyby cię zainteresować, o ile masz w swojej kuchni małego pomocnika. Oba zawierają kilka rodzajów owoców i warzyw, drewnianą deskę do krojenia i nóż.

Owoce i warzywa można rozkroić na pół, w środku są połączone rzepem. W skład pierwszego zestawu wchodzą: banan, cytryna, pomarańcz, jabłko, gruszka, marchewka, grzyb i ogórek.

PT3601-8854740036018

Drugi zestaw zawiera tylko warzywa: pomidor, ogórki, papryki, grzyby i cebulę.

Wszystkie elementy wykonane są z przyjemnego w dotyku drewna i mają bardzo ładne kolory. Producent zapewnia na ulotce, że „kolory i struktura powierzchni zabawek imituje autentyczne produkty” – możemy się z tym jedynie zgodzić.

O firmie

Firma powstała w roku 1981 na południu Tajlandii, gdzie istnieje do dzisiaj. Do produkcji wykorzystuje drewno z drzew kauczukowych, które nie wytwarzają już mleczka lateksowego. Producent skupuje to drewno od farmerów, dla których nie stanowi już ono żadnej wartości. Jednocześnie kontroluje, czy w zamian za to zostały posadzone nowe drzewa.

Opinia mamy (Basia, 29 lat):

Fantastyczny sposób jak zająć dziecko w trakcie przyrządzania posiłku. Natalka lubi mnie obserwować przy gotowaniu. Teraz może gotować razem ze mną! Największą frajdę ma w chwili, gdy gotujemy z tych samych produktów. Podoba mi się materiał, z którego zrobiona jest zabawka – drewno nie tylko ładnie wygląda, ale z pewnością ma długą żywotność. Jeżeli miałabym porównać oba zestawy – wybrałabym mniejszy – zawierający tylko warzywa. Ma on wprawdzie trzy elementy mniej, ale mam wrażenie, że są one precyzyjniej wykonane.

W zestawie owocowo – warzywnym podoba mi się gumowa zielona natka przy marchewce, oraz ogonki od gruszki i pomarańcza. Natomiast banan sprawia przy nich wrażenie „gołego” a grzybek jest zupełnie bez pomysłu.

Opinia dziecka (Natalka 21 miesięcy):PT3416-8854740034168

Uwielbiam gotowanie! Nie tylko dlatego, że ciągle można coś podjadać, ale także dlatego, że strasznie mnie ciekawi, jak te wszystkie pyszności powstają w dłoniach mamy. Chciałabym jej pomagać. Mama nie pozwala mi dotykać swojego noża, bo jest za ostry, dlatego kupiła nożyk specjalnie dla mnie! A oprócz nożyka jeszcze owoce i warzywa! Zawsze dostanę swoją deseczkę, nóż i już mogę wszystko kroić – dokładnie na pół!

Tylko z bananem i grzybkiem mi się to nie udaje – nie wiem dlaczego i troszeczkę mnie to z początku denerwowało. Już się do tego przyzwyczaiłam, ale nadal uważam, że to niesprawiedliwe i z niechętnie się nimi bawię. Ale poza tym bardzo lubię te nowe zabawki! Jak dorosnę będę chyba kucharką.

Za recenzję dziękujemy mamie Basi :)

Wszystkie produkty Plan Toys znajdziesz TU

Spodobała ci się ta marka? Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami.

bucik plan toys

Grzechotka Plan Toys (klik)

plan toys grzechotka

Plan Toys zabawka do kąpieli (klik)

plan toys do kapieli

Plan Toys grzechotka ptaszek 4m+ (klik)

plan toys grzechotka2

Sówka Plan Toys (kilk)

plan toys sowa

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *