Lifestyle, Święta i okazje

13 rad, jak ze stoickim spokojem przeżyć święta

PRZEWODNIK (NIE)DOSKONAŁEJ MATKI

Z jednej strony kochamy magię świąt, oświetlone miasto, świąteczne jarmarki… Ale te święta niosą ze sobą listę upominków, które trzeba kupić rodzinie, znajomym, przyjaciółkom… Upiec, ugotować, posprzątać… Popakować, rozmrozić, wysłać, zaplanować… I jeszcze mieć z tego wszystkiego coś dla siebie. Jak nie zwariować w tym przedświątecznym rozgardiaszu? Przygotowaliśmy dla Ciebie 13 rad.

1. Śmiej się ze wszystkich katastrof, które będą towarzyszyły tegorocznym świętom. Czy będziesz śmiać się, czy płakać – nie unikniesz katastrof. A śmiech jest o wiele piękniejszy i zdrowszy! 

2. Masz w domu małych pomocników i jednego dużego pomocnika (tak, tatuś też się liczy) – wykorzystaj to! Niech pomogą przygotować coś słodkiego albo posprzątać dom. Dlaczego masz to robić sama? isifa_77005586

3. Znajdź w tym całym świątecznym zgiełku choć chwilę dla siebie. Weź ulubioną książkę, słuchawki, kieliszek wina i odpocznij trochę! W końcu zasługujesz na to!

4. Schowaj wagę. I noś wyłącznie te ubrania, w których czujesz się swobodnie. 

5. Na jakiś czas zrezygnuj z czarnej kawy na rzecz bezkofeinowej. A potem nagle przeskocz na ekstrasilną  ! Da niezłego kopa!

6. Każdy posiłek zakończ czekoladą. Czekolada to najlepszy zastrzyk endorfin, czyli innymi słowy: dobrego humoru. 

7. Na jakiś czas zapomnij o wszystkich papierach i pudełkach. Przecież jesteś „eko”.

8. Jeśli jednak nie potrafisz o nich zapomnieć… podpowiemy Ci przynajmniej dwa słowa: torebki prezentowe!

9. Spróbuj nie wychodzić z domu od 20. grudnia do 2. stycznia. Wyobraź sobie, ile benzyny zaoszczędzisz!

10. Oszczędzaj czas i pieniądze i nie farbuj włosów. Srebro jest przecież kolorem Bożego Narodzenia, a odrosty są przecież w modzie .

11. Ponowne podarowanie jakiegoś prezentu jest w okresie świąt całkiem do zaakceptowania. Upewnij się jednak, czy nie dajesz prezentu komuś, od kogo go dostałaś. To by było nieprzyjemne… 

12. Śmiej się na całego. Już niedługo wszystko będziesz miała za sobą. Bolące od głośnego śmiechu gardło najlepiej ukoi smakowity miód pitny. 

13. Kiedy wszystko inne zawiedzie, wciąż masz do dyspozycji likier jajeczny. Smakuje świetnie już nawet do pierwszej porannej kawy.

  Wesołych Świąt!!! 

życzy Wam

Feedo.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *