Lifestyle, Nowoczesny rodzic, Podróżowanie

Wasza pierwsza noc poza domem – co ze sobą zabrać?

Pierwsza noc z dzieckiem poza domem jest kamieniem milowym na drodze do samodzielności Twojego dziecka. Martwisz się, jak dziecko będzie się zachowywać w obcym otoczeniu? W odwiedzinach lub w hotelu? Dobra wiadomość jest taka, że niemal tak samo, jak w domu. Ważne jest jednak, by dobrze się do tej przygody przygotować.

Dotrzymujemy rytuałów również poza domem

Oprócz odpowiednio przygotowanej wyprawki ważne jest dotrzymywanie zaprowadzonych rytuałów. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do popołudniowej drzemki o drugiej, połóż spać swoje dziecko o drugiej. Jeśli jakoś dramatycznie nie odbiegniecie od rutyny, dziecko może nawet nie zauważyć zmiany.
Dla pewności jednak dorzucimy kilka praktycznych porad, które ułatwią spędzenie pierwszej nocy poza domem.

Ubranka dla dziecka

Zalecana dawka: trzy komplety odzieży niemowlęcej na każdy dzień poza domem. 1 czysta piżama na każdą noc. Dodatkowe skarpetki.
To powinno wystarczyć. Dzieci często się ubrudzą i są mokre. Lepiej się na to przygotować.

Butelki z mlekiem mamy lub modyfikowanym

Lub słoiczki czy inne potrawy, którymi karmisz dziecko. To absolutna konieczność. Nie polegaj na tym, że skoczysz do najbliższego sklepu. Ten może być zamknięty, może w nim nie być tego, czego potrzebujesz, możesz też nie znaleźć w okolicy żadnego sklepu.

Zalecana dawka: 3 – 4 butelki
1 butelkę możesz już użytą i brudną, 1 możesz właśnie używać a pozostałe mieć w zapasie. Na dłuższą podróż możesz spakować praktyczne pojemniki na pokarm mamy.
Jeśli stosujesz mleko modyfikowane, sięgnij po mniejsze, praktyczne opakowanie lub odmierz sobie szacowaną ilość do wodoodpornego, czystego, plastikowego pojemnika. Nie zapomnij też, aby mieć stale pod ręką butelkę z wodą pitną, w której rozpuścisz mleko w proszku.

Pieluchy!

Zalecana dawka: byle wystarczyło!
Ostatnią rzeczą, o jakiej prawdopodobnie marzysz, jest szukanie w obcym mieście całodobowego marketu tylko dlatego, że skończyły Ci się pieluchy. Licz się przynajmniej z 6 pieluchami na dzień. Lepiej zabrać więcej, niż potem żałować.

Smoczki, śliniaczki i zabawki

Zalecana dawka: nigdy za wiele
To, że walizy nie da się już zapiąć, nie jest powodem, dla którego możesz z niej wyjąć jedną z tuzina ulubionych zabawek swojego szkraba. Raczej zrezygnuj z drugiej pary swoich ulubionych butów.

Łyżeczki, chusteczki nawilżane i inne akcesoria…

służące do nakarmienia dzieciątka.

Zalecana dawka: kilka łyżeczek, “tona” chusteczek… Zapakuj je w taki sposób, abyś nawet o trzeciej w nocy i po ciemku była w stanie nakarmić swoje dziecko.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *