Nowoczesny rodzic

14 mądrości, które powinieneś wiedzieć o kobiecie w ciąży

Twoje partnerka jest w ciąży a Ty – z coraz szerzej otwartymi ustami – obserwujesz zmiany, jakie zaszły w Waszym domu? Przeczytaj, dlaczego powinieneś przestać się się dziwić, a w zamian za to zacząć się uśmiechać!

1.Naprawdę musi iść do ubikacji. I musi tam iść natychmiast

2. W każdej chwili może zmienić się jej humor. Potem znowu i znowu. A potem jeszcze raz.

3. Nazwa „poranne mdłości” nie oznacza, że mają miejsce wyłącznie rano. Niektóre kobiety odczuwają je o różnych porach dnia. Dlatego bądź dla niej wyrozumiały.

4. Patrzy na Ciebie inaczej. I od Ciebie zależy, jak inaczej. Jeśli wykażesz zainteresowanie przygotowaniami towarzyszącymi przyjściu na świat nowego członka rodziny, może kochać Cię bardziej intensywnie. Jeśli będziesz sprawiał wrażenie, że Cię to wszystko za bardzo nie dotyczy, nabierze wątpliwości, czy poradzisz sobie z rolą ojca.

5. Potrafi rozzłościć się o wiele prędzej, niż kiedykolwiek przedtem. Mniej więcej 4 razy szybciej.

6. Co jest Twoje, je też jej. Co jest jej, tego nawet nie dotkniesz. W wielu sytuacjach nadal będziecie dzielić poczucie przynależności i wspólnoty, które wypracowaliście w trakcie bycia razem. Jednakże, jednak mowa o jedzeniu, żarty się kończą. Będzie wykazywać zainteresowanie tym, co jest wspólne albo tylko Twoje. Jeśli jednak nie znajdzie w szufladzie kawałka własnej czekolady, który tam zostawiła, może zmienić się szybko w ognistą kulę. Po prostu tego nie rób.

7. Przygotuj się na to, że przytyjesz. Nie dotyczy to tylko kobiet, nawet jeśli mają zachcianki na coś tam. Jeżeli jednak będziesz chciał dotrzymać jej tempa, może przykleić się do Ciebie jakieś tam kilo.

isifa_166417360

8. Żegnaj, poczucie humoru. Dobra wiadomość jest taka, że oczekujecie dziecka. Zła wiadomość jest taka, że w ciele Twojej partnerki nie ma wystarczająco dużo miejsca na dzidziusia i poczucie humoru. Twoje żarty w tym okresie wcale nie muszą spaść na żyzną glebę. Wciąż możesz żartować, ale w granicach normy. Jeśli w ogóle jest to możliwe.

9. Przede wszystkim nie przypominaj jej, jak wygląda. Wypukły brzuszek i pełniejsze kształty Twojej partnerki wydają Ci się niezmiernie miłe i pociągające? Twierdzi tak wielu panów. Jednak nie powtarzaj jej tego ciągle, ponieważ nagle napadnie Cię ze słowami: „Przestań mi mówić, że jestem gruba! Wiem, że jestem gruba! Nie musisz mi i ty powtarzać tego w nieskończoność!” Cóż, kobiety są wyczulone na punkcie swojej figury, wszyscy to przecież wiemy. Nie udawaj, że w czasie ciąży będzie inaczej.

10. Usłyszysz szczegółowe wykłady o kobiecej anatomii. Bardzo dokładne i otwarte wykłady. Będziesz zaniepokojony. Prawdopodobnie już nigdy nie będziesz patrzeć na kobiety tak samo, jak wcześniej.

11. Czasami może zachowywać się z przestrachem. Może ją wystraszyć artykuł w czasopiśmie dla ciężarnych. Twoim zadaniem będzie w tym momencie znaleźć inny artykuł, który obali to, co przeczytała wcześniej.

12. Jeśli nie jesteś wobec niej empatyczny, ryzykujesz podstawy Waszego związku. Pokazuj, jak tylko potrafisz, że współczujesz jej bólu, nudności i obaw. Jeśli nawet tego nie spróbujesz, ryzykujesz niepotrzebne napięcie, które w tym czasie jest niekorzystne dla Waszej trójki.

13. Nie spodziewaj się, że będzie tak samo wytrzymała, jak dotychczas. Nie będzie w stanie być tak samo aktywna i dawać sobie radę ze wszystkim, jak przed ciążą. Poczynając od pracy, poprzez czas wolny i kończąc na dbaniu o dom. Niektóre z tych rzeczy będziesz musiał dopiąć po prostu sam.

14. Musi znowu iść się wysikać. Serio!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *