Lifestyle, Nowoczesny rodzic, Starsze dzieci

5 pomysłów jak spędzić Walentynki z dzieckiem

Nieważne czy obchodzisz czy nie. Walentynki to świetny czas, aby wytłumaczyć dziecku jak ważna w życiu jest miłość. To także dobra okazja, aby porozmawiać z maluchem o uczuciach i emocjach.

1. Zrób kartkę!

Spróbuj zrobić ze swoim dzieckiem walentynkową kartkę. Nie potrzebujesz wiele, wystarczy kolorowa kartka z bloku technicznego i kredki albo mazaki. Możesz przygotować także inne elementy suszone płatki róży, guziki, koraliki i stworzyć z nich kompozycję.

2.Sprawdź swój puls!

Naucz dziecko jak i gdzie sprawdza się puls. Poproś, aby poskakało w miejscu przez 30 sekund, a potem zmierz mu puls. Jak szybko bije teraz serce? A co się stanie, gdy dziecko chwilkę poleży?isifa_161014701

3. Zagrajcie w przeznaczenie

Jeśli dziecko jest już większe przygotuj dużą kartkę A4 i wytnij duże serce, najlepiej żeby kartka była czerwona, jeśli takiej nie masz, możesz ją pomalować na czerwono. Z drugiej strony serca wypisz imiona chłopców – gra dla dziewczynek, lub dziewcząt – gra dla chłopców. Wybierz takie imiona, które dziecko zna z najbliższego otoczenia, przedszkole, klasa. Przygotuj szpilkę i daj szansę losowi, niech dziecko spróbuje wybrać imię. Możesz zorganizować tę zabawę w większej grupie z innymi mamami. Wytłumacz dziecku, że chodzi o wybór sympatii, czyli osoby którą bardzo lubimy.

4. Misja pasja

Przed kolacją przygotuj kilka kawałków papieru, dla każdego członka rodziny po dwa albo trzy. Po kolacji poproś, aby każdy napisał na kartce coś co uwielbia albo kocha. Mogą to być różne rzeczy np. żółty ser, czekolada, koszykówka albo wylegiwanie się w łóżku. Wszystko zależy od Ciebie. Zbierz wszystkie karteczki, złóż je i włóż do szklanego pojemnika najlepiej przezroczystego, aby było widać losowanie. Z każdym razem, gdy jeden z was wylosuje jedną, odczytajcie ją na głos i starajcie się odgadnąć kto to napisał.

5. Ugotujcie coś razem

Upieczcie ciasteczka albo zróbcie sałatkę. Małe dziecko będzie mieć dużo radości, gdy przygotujesz cos razem z nim. Nie przejmuj się, jeśli będzie niezgrabnie coś mieszać, albo trochę mąki posypie się na podłogę. Zrelaksuj się i spędź czas tylko z dzieckiem :)

 

Inspiracja: http://www.parenting.com/article/valentines-day-fun

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *