Lifestyle

6 dziecięcych tekstów, które rozłożą na łopatki każdego tatę!

Przeważnie mówi się tylko o mamach, jak przeżywają pierwszy uśmiech, pierwsze kroki i pierwsze słowo. Ale tatusiowie też nie mają przecież serc z kamienia i potrafią się rozczulić nad swoimi dziećmi. Zapytaliśmy ich, co najbardziej rozgrzało ich serca i napełniłooczy łzami.

Badania wykazały, że mężczyzna jest w stanie nawiązać więź z dzieckiem dopiero od momentu, gdy maluch zaczyna mówić i reagować aktywnie na słowa rodzica. Kobiety emocjonalnie związane z dzieckiem są już podczas ciąży, a więź wzmacnia się dodatkowo w okresie karmienia piersią. Mężczyźni muszą ją sami wypracować i w pierwszych miesiącach życia dziecka nie jest to dla nich łatwe. Ale później… później jest już tylko lepiej. Zobaczcie, które słowa w ustach dziecka najbardziej uszczęśliwią każdego tatę.

1. Kocham cię

Dla każdego taty bardzo ważne jest, by wiedzieć, że dziecko go kocha, i że jest w stanie wyrazić to słowami. Ojcowie stale bowiem wątpią, czy będą dobrymi ojcami dla swoich potomków. Kiedy syn albo córka powiedzą im, że ich kochają, stanowi to dla ojców dowód, że się sprawdzili, że pokonali swoje obawy. Ojcowie, którzy usłyszeli takie wyznanie przyznają, że kamień spadł im z serca…

2. Mam najlepszego tatę

Jeśli chcemy dobrze wychować dziecko, nie możemy ciągle uchodzić za tych „najlepszych”. Czasami musimy podjąć takie kroki, które nie muszą się dziecku podobać. Tym bardziej cieszy, że mimo tego, że w niektórych sytuacjach musimy podnieść głos czy czegoś zakazać, usłyszymy od dziecka, że nie chciałoby innego taty. „Ty jesteś najlepszym tatą na świecie!” – to prawda – jesteś.

3. Będziemy się razem bawić?

W dzisiejszych czasach, kiedy nawet najmłodsze dzieci spędzają czas przed telewizorem, tabletem, telefonem i komputerem, więc zainteresowanie tym, czy będziecie spędzać czas razem, jest dosłownie miodem na serce. Chęć dziecka do spędzania czasu ze swoim tatą, niezależnie od tego, czy będzie to pójście na plac zabaw, nauka jazdy na rowerze, puszczanie latawca czy wspólne składanie toru samochodowego, jest absolutnie bezcenny. Co do tego zgadzają się wszyscy tatusiowie. Wszystko jedno, czy dziecko ma pięć czy dziesięć lat – dorosłym zawsze wyczaruje to uśmiech na twarzy.

isifa-83496521

4. Chcę być taki, jak ty

Kto nie chciałby, aby dziecko go szanowało, stawiało sobie za wzór i marzyło, że gdy dorośnie, będzie jak tata? Co może być lepsze dla rodzica, niż świadomość, że dziecko go podziwia? Oczywiście, dziecięce plany i wyobrażenia na temat własnej przyszłości z pewnością zmienią się z biegiem czasu, ale ten gest dziecięcego podziwu jest jednocześnie piękny i rozczulający.

5. Tego nauczył mnie tata

Podziw obcych ludzi, że dziecko jest zdolne, mądre i dobrze wychowane, z pewnością ucieszy każdego z nas. To mama jest obecna przy większości postępów dziecka, ponieważ spędza z nim zwykle najwięcej czasu. Tym bardziej tatusiów cieszy, gdy dziecko – na pytanie: „Kto cię tego nauczył?”- odpowie, że tata. Przekazać coś synowi lub córce – rady, doświadczenie czy jakieś hobby jest spełnieniem marzeń. Który tata nie byłby w tej chwili dumny?

6. Pomogę ci

Wszyscy chcemy wychować dzieci na dobrych i odpowiedzialnych ludzi. Dlatego bardzo ceni się jakikolwiek dowód dobrego wychowania, uczynności i chęci. Nie tylko tatusiowie cenią sobie, kiedy pracują nad czymś a dziecko przychodzi, oferując swoją pomoc. Czego pragnąć więcej, jeśli wiesz, że Twojemu małemu pomocnikowi na Tobie zależy i że chce być dla Ciebie w tej chwili wsparciem?

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *