Lifestyle

6 rad, jak uprzyjemnić sobie poranki z dziećmi

Znasz to, kiedy, kiedy biegasz po mieszkaniu i z niczym nie nadążasz? W biegu malujesz się, jesz śniadanie, a ponadto nadzorujesz dzieci, aby się ubrały, zjadły i nie zajmowały się wyłącznie oglądaniem bajek. Zadajesz sobie pytanie, jak uwolnić się z tej karuzeli? Wypróbuj naszych rad, jak uniknąć stresowych poranków.

1. Spróbuj wstać o 15 min wcześniej

Nastawić budzik jeszcze o kilka minut wcześniej niż zawsze – tak, to trudne. I tak masz już problemy z wydostaniem się z łóżka, ale uwierz, że nawet tych kilka minut może dosłownie uczynić cuda.

2. Nie bagatelizuj wieczornych przygotowań

Abyś rano uniknęła stresowych sytuacji, już wieczorem przygotuj ubrania dla siebie i dzieci. Nie uwierzysz, ile to zaoszczędzi czasu i zbędnych nerwów.

3. Przygotuj kuchnię już wieczorem

Wyciągnij naczynia ze zmywarki, przygotuj talerze lub miski, na których podasz śniadanie, kubki na herbatę lub kakao. Możesz też przygotować kanapki i obiad do pracy.

4. Wieczorem skontroluj lodówkę

Wystarczy, kiedy pobieżnie przejrzysz lodówkę i wstępnie zaplanujesz śniadanie. Dzięki temu rano zaoszczędzisz kilka minut.

5. Wstań szybciej niż twoje dzieci

Starty są trudne dla wszystkich, nie tylko dla najmniejszych. Kiedy jednak wstaniesz trochę wcześniej od nich, bez problemów umalujesz się, ubierzesz i zjesz śniadanie. A później z uśmiechem na ustach możesz obudzić swoje pociechy i wyprawić je do żłobka lub przedszkola.

6. Smakołyk na drogę

Co prawda nie jest to zbyt zdrowe, ale nie zaszkodzi, kiedy dasz dziecku na drogę mały smakołyk. Jeśli nie chcesz dawać mu słodyczy, mogą to być np. suszone owoce, banan lub pokrojone jabłko.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *