Kulinaria, Niemowlę, Prawa ręka na zakupach

Recenzja: Ekspres 3w1 Beaba

Niektóre z Was nazwą go gadżetem, ja nazywam go wybawieniem! Żałuję, że nie zdecydowałam się na ten zakup wcześniej, kilka miesięcy temu gdy przeszliśmy na karmienie tylko mlekiem modyfikowanym. 

O czym mowa? O cudzie, jakim jest Ekspres Beaba 3w1 Gipsy – ekspres do robienia mleka. Przygotowanie mleka dziecku, to niby pestka. Wsypujesz odpowiednią ilość mleka do butelki, zalewasz woda, potrząsasz i gotowe. Niby proste, prawda?

DSC_0005 (2)

Gdy zabraliśmy dzieci ze szpitala, karmiłam ich swoim odciągniętym mlekiem. Podgrzewaliśmy je wtedy w butelkach, wstawiając butelkę do kubka z gorącą wodą i sprawdzaliśmy po 20 razy, czy już jest gotowe. I tak razy trzy!

Po kilku miesiącach przeszliśmy na mleko modyfikowane. W tym samym czasie trafiliśmy do szpitala. Tam, przygotowują mleko raz na całą dobę. Zdziwiłam się, bo na opakowaniach mleka jasno zaznaczone jest aby spożyć od razu po przyrządzeniu. Skonsultowałam to z lekarzami, twierdzili ze tak można robić. Zaczęliśmy robić tak w domu. Wieczorem przygotowaliśmy 10 porcji mleka, wstawialiśmy je do lodówki i odgrzewaliśmy przed podaniem.

Za zimne, za gorące, za zimne.. i tak w koło! Podgrzanie mleka do odpowiedniej temperatury było gehenną! Oczywiście dostałam podgrzewacz. Zapoznałam się z instrukcją, włączyłam butelkę do podgrzania. Pik! Gotowe. Myślę sobie – super! rozwiąże to nasze problemu z podgrzewaniem. Odruchowo zadziałał instynkt matki, sprawdziłam mleko na nadgarstku. WRZĄTEK! Byłam w szoku!!! co zrobiłam źle? Nic! Wszystko zgodnie z instrukcją. Przez głowę przeleciała myśl, co byłoby gdyby podała mleko dziecku bez sprawdzenia? Pieprznęłam podgrzewać w kosz! DSC_0081 (2)

Pewnego wieczoru szukałam porad innych mam, jak radzą sobie z podgrzewaniem. Trafiłam na opinię o ekspresie Beaba. Poczytałam. Fajne! Cena jak na gadżet dość duża, dlatego odłożyłam zakup “na potem”. Zacisnęłam pasa i odłożyłam trochę kaski. JEST MÓJ! JEST NASZ! I koszmar karmienia zakończył się… raz na zawsze!

DSC_0026 (2)
Zrobisz mleko! 
Podgrzejesz mleko! 
Podgrzejesz jedzenie! 
Wysterylizujesz butelki! 
Jak się go obsługuje? Zobaczcie sami:

Ekspres do przygotowywania mleka w proszku Bib’expresso® 3w1 umożliwia przyrządzenie posiłku w zaledwie 30 sekund (dla butelki o pojemności 270 ml). Z łatwością obsłużysz go jedną ręką. Posiłek bardzo szybko osiągnie temperaturę ok. 37°C –odpowiednią do podania maluchowi.

DSC_0026 (2)
Urządzenie posiada dodatkowe funkcje takie jak podgrzewanie słoiczków oraz sterylizator do mikrofalówki.
DSC_0021 (2)
Praktyczny system Direct Water Control zapewnia równomierną temperaturę mleka po przelaniu do butelki. Pojemnik do sterylizacji 4 butelek w mikrofalówce zapewnia odpowiednią higienę. Odczepiany górny podgrzewacz przedłuża użyteczność produktu.

DSC_0013 (2)


Za recenzję serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce – mamie Nikodema, Oliwii i Leny, autorce bloga Trojaczki i cała reszta.

t8L1

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *