Ciąża

7 powodów, dlaczego warto cieszyć się z ciąży

Nie zawsze objawy ciążowe są powodem do radości. Masz zgagę, bolą Cię plecy, nogi Ci puchną i czujesz się niezdarna. Nie możesz jednak szukać w swym stanie samych minusów, przecież ciąża, oprócz tego, że zakończy się wzięciem na ręce najpiękniejszego daru na świecie, wiąże się z całym szeregiem przyjemnych doznań.

Być może po przemyśleniu tego tekstu dojdziesz do podobnego wniosku, być może też przyjdą Ci do głowy inne powody, dla których warto cieszyć się ciążą.

Mamy najczęściej wymieniają poniższe czynniki:

1. Brak antykoncepcji

Nie musisz już każdego dnia pamiętać o tej „cudownej” tabletce i oblewać się strachem w chwili, gdy zorientujesz się, że o niej zapomniałaś. Ani kontrolować w czasie stosunku partnera, aby uważał itd. Ciąża i okres ją poprzedzający są jednymi z niewielu wspaniałych chwil w Waszym życiu, kiedy to możesz cieszyć się intymnymi chwilami z partnerem bez wyrzutów sumienia, bez kontrolowania się i bez myślenia o zabezpieczeniu.

2. Duże piersi

Jeśli do tej pory należałaś do tych mniej obdarowanych, w czasie ciąży możesz się naprawdę cieszyć swoją klatką piersiową. Możesz wierzyć albo nie, ale tego typu zmiana ucieszy niejednego partnera. Piersi zwiększą Ci się bowiem o kilka rozmiarów a jeszcze parę kolejnych miesięcy po porodzie, zanim nie przestaniesz karmić piersią, będziesz z dumą obnosić swój bujny biust.

3. Na zakupy!

Nikt nie może Ci mieć za złe, że znowu kupujesz nowe ubrania. Przecież nie możesz chodzić w ciuchach, z których tu i ówdzie coś będzie wystawać. Nie martw się, abyś sprawiła sobie kilka ładnych ubrań, które będziesz nosić przez cały okres ciąży, nie potrzebujesz setek złotych. W dodatku mogą Ci się przydać większe rozmiary również po porodzie, zanim uda Ci się zrzucić zbędne kilogramy.

4. Brak miesiączki

Przyznaj, że nie znasz ani jednej kobiety, która by się nie mogła doczekać miesiączki. Dlatego właśnie można założyć, że tych kilka dni, w czasie których jesteśmy wrażliwsze, walczymy z bólami brzucha lub migreną i mamy wielką potrzebę zjeść całą czekoladę w domu, z radością ominiemy. W dodatku, jeśli będziesz karmić piersią, okres bez miesiączki wydłuży się o kilka kolejnych miesięcy.

5. Seks w ciąży

Jeśli tylko lekarz nie zabroni z powodów zdrowotnych przyszłej mamie partnerskiej intymności, masz niepowtarzalną okazję, by cieszyć się seksem jak nigdy dotąd. Pomyśl, że w czasie ciąży objętość krwi wzrasta w ciele o 30 – 40%, co powoduje zwiększony przepływ przez Twoje narządy. Taką szansę trzeba wykorzystać, wszak od teraz zbliżenia z Twoim partnerem będą o wiele bardziej intensywne!

6. Konieczne pedicure!

Jak tylko urośnie Ci brzuszek tak, że tracisz z zasięgu wzroku swoje stopy, najwyższy czas oddać się w ręce doświadczonej pedicurzystki! Oczywiście, że pewnie nie będziesz sobie mogła pozwolić na regularne zabiegi, ale dlaczego nie sprawić sobie od czasu do czasu przyjemności? Ciesz się chwilą, kiedy możesz sobie odpocząć, zrelaksować się a przy tym pozwolić się upiększyć!

7. Nie musisz wstydzić się brzucha

Większość kobiet nie może pochwalić się doskonałą figurą bez grama tłuszczu. Jeśli i Ty należysz do tych mniej szczęśliwych, nastała Twoja era. Wreszcie bowiem nie będziesz musiała zakrywać brzuszka, wręcz przeciwnie – możesz go dumnie pokazywać i prezentować podziwiającym.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *