Lifestyle

Czego mężczyźni nie cierpią w kobietach?

Zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, czego mężczyźni nie mogą znieść u kobiet? Zgadnij, które nasze złe nawyki potrafią ich rozgrzać do białości?

Przeprowadzono badania, w których wzięło udział ponad dwa tysiące mężczyzn. Pytanie było bardzo proste: „Który nawyk swojej partnerki uważasz za najbardziej odrażający?” Pewnie zdziwisz się, z jakich powodów cierpią ich wrażliwe duszyczki i co działa na mężczyzn jak przysłowiowa płachta na byka.

 7 najgorszych „przewinień”

(według mężczyzn)

  •  Włosy w odpływie wanny lub umywalki – idą umyć sobie ręce lub wykąpać się a zanim zdążą cokolwiek zrobić, muszą wyciągać Twoje włosy z odpływu. Uznaj, że to dość nieprzyjemne, ale czy to Twoja wina?
  • Rozrzucone po podłodze ubrania – pozostaje tajemnicą, dlaczego drażni ich coś, w czym sami są mistrzami. Kobiety przynajmniej nie zostawiają na podłodze fragmentów swojej bielizny. Nawet nie wciskają go pod kanapę!
  • Obcięte paznokcie na podłodze – tego raczej większość kobiet nie robi umyślnie. Przeważnie starasz się sprzątnąć po sobie ten bałagan, ale któryś paznokieć spadnie lub odskoczy a ty go przeoczysz.
  • Lakierowanie paznokci w salonie – to prawda, że raczej mało przyjemny jest zapach zmywacza do paznokci i szybkoschnącego lakieru wypełniający całe pomieszczenie. Postanów sobie, że zawsze będziesz malować paznokcie wtedy, kiedy partnera nie ma w domu.
  • Nadmierne wzdęcia – coś takiego każdemu mogłoby przeszkadzać. Niemniej jednak chodzi o naturalną reakcję ciała, której nie zawsze da się opanować. Bądźcie wyrozumiali dla siebie nawzajem i starajcie ulżyć sobie w toalecie.
  • Pedantyczna czystość – że niby kobiety nie wiedzą, czego chcą? A mężczyźni?! Raz się skarżą na brud a raz przeszkadza im, że sprzątasz. W każdym razie z niczym nie powinno się przesadzać. Jeszcze nigdy nie nastąpił koniec świata z powodu okruszka.
  • Ciągłe przemieszczanie rzeczy – nie wiadomo dlaczego, ale większość kobiet ma w sobie jakiś specjalny gen , który raz na jakiś czas zmusza je do przestawienia garnka z jednej szafki do drugiej i do przesunięcia biblioteczki o metr dalej. Zmiany są potrzebne, prawda?

Ponad połowa wszystkich badanych mężczyzn stwierdziła, że z pewnością nie mogłaby żyć z kobietą posiadającą takie złe nawyki. Ponad trzydzieści procent starałoby się zachęcić partnerkę do poprawy a tylko 12 procent postarałoby się nauczyć z tym żyć. Jak widać, mężczyźni są o wiele mniej tolerancyjnie wobec naszych drobnych przewinień, niż my.

 Przeszkadza im brud

Zwykle mówi się o mężczyznach, że gdyby nie kobiety, ze smakiem tarzaliby się we własnym brudzie. Teraz jednak okazuje się, że to niezupełnie prawda. Naprawdę przeszkadza im brud i bałagan. Burzy się więc ugruntowane przekonanie, jakoby mężczyźni byli troszkę jak prosiaczki. Zaskoczył też wynik badania – większość mężczyzn nie zniosłaby kobiecych grzeszków w łazience. Psychologowie postawili więc tezę, czy oddzielne łazienki nie byłyby kluczem do udanego związku.

 Też nie są święci

Podczas gdy mężczyźni udowodnili, że nie mają zrozumienia dla kobiecych przewinień i że nie kryją się z tym, że niektóre z nich mogłyby być przyczyną rozstania, kobiety zwykle przechodzą do porządku dziennego nad złymi nawykami mężczyzn, sprzątając ich brudy i odnosząc rzeczy na miejsce. Nie chodzi też o żadne drobnostki, co pokazują badania, w których kobiety wymieniają grzeszki mężczyzn prowadzące je na skraj wyczerpania psychicznego. A co dokładnie niszczy delikatniejszą część ludzkości? Nie posprzątane, brudne naczynia, nadmierne wzdęcia, niepilnowanie czystości w łazience prowadzące do rozwoju grzyba, wciąż podniesiona deska klozetowa, ubrania rozrzucone na podłodze…

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. A to ciekawe czego mężczyzna mój nie lubi we mnie, hehe nigdy o to nie pytałam, ani nawet nie przyszło mi na myśl by zapytać. On to nie lubi swojego ciała, zawsze się o coś przyczepi, a ja nie mam nic mu do zarzucenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *