Lifestyle

Dziecko urodzone latem, na co zwrócić uwagę?

Na ciepłe letnie dni większość z nas cieszy się przez całą zimę. Dni stają się dłuższe, a promienie słoneczne powoli wtłaczają życie w szary krajobraz. Aż chce się chodzić na długie spacery, tylko jak, gdy na świat przychodzi długo oczekiwany maluszek? Jeśli masz tzw. dziecko lata i nie chcesz spędzić najlepszego okresu w roku w domu, bez słońca i świeżego powietrza przygotuj się odpowiednio na spacery z maleństwem.

Nie zapomnij torby z akcesoriami

Zanim wyjdziesz przygotuj torbę z akcesoriami do przewijania. Nie zapomnij pieluszek, chusteczek nawilżanych, zasypki, kremu na odparzenia oraz zapasowego ubrania. Oprócz tego zapakuj również mleko w opakowaniu termicznym lub w przypadku starszych dzieci dania, deserki i przekąski. Nie zapomnij o sztućcach dla dzieci, śliniaku i wodzie do popicia posiłku.

Dzienna rutyna

Każdy maluch ma inne potrzeby, ale możesz bardzo łatwo wypracować sobie dzienny rytm ze swoim dzieckiem. Na spacery najlepiej wybierać się rano, do godziny 10, a później po południu, po 16 lub 17, gdy słońce nie praży już tak mocno.

To ze mówimy o słońcu nie oznacza wcale, że chodzi o wystawianie malucha na promienie słoneczne! Maluszek powinien znajdować się w cieniu, i tak dodatkowo wysmarowany kremem przeciwsłonecznym na czas drogi. Za cień nie można uważać schowanie malucha pod daszek wózka, przy naprawdę intensywnym słońcu temperatura we wnętrzu wózka może urosnąć nawet do 50 °C.

CZ905-5-8592946175437

Samego wyboru wózka należy dokonać biorąc pod uwagę gorące letnie dni. Na rynku dostępne są wózki wyposażone w oddychające materace, które w przypadku wysokich temperatur są niezbędne. Specjalne kanaliki odprowadzają wilgoć, dzięki czemu maluch się tak nie poci. Poza tym dostępne są wózki nowej generacji, zaprojektowane tak, zapewnić maleństwu cyrkulację powietrza.

Do niezbędnego wyposażenia w czasie letnich spacerów należy siatka przeciwko owadom, tzw. moskitiera. Czasem jest częścią zestawu, bywa jednak też tak, że trzeba ją osobno dokupić. Jest to jednak konieczny zakup, ponieważ ukąszenia owadów mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne, o czym informowaliśmy w artykule: Jak opatrzyć ranę po ukąszeniu owada?.

12501-8717681125015

Orzeźwienie

W czasie naprawdę wysokich upałów wyciągaj malucha regularnie z wózka i ochładzaj przecierając jego kark, nóżki i rączki chusteczką nawilżaną. Pomoże to zapobiec nieprzyjemnym potówkom, które zazwyczaj wychodzą na karku, nogach i rękach. W żadnym wypadku dziecko nie może spędzić całego dnia w wózku. Róbcie przystanki, przysiądźcie sobie na ławeczce w cieniu. Zobaczysz jak Twój maluch się ożywi. Pamiętaj tylko, by uzupełniać płyny – u małych dzieci bardzo łatwo o odwodnienie.

Wygodne ubranie

Większość rodziców ubiera dzieci zbyt ciepło w obawie przed przeziębieniem. Działa tutaj jedna zasada – ubieraj maluszka tak samo jak siebie. Jeśli Tobie będzie gorąco, jemu też. Wybieraj naturalne tkaniny które oddychają, najlepiej bawełnę. Krótkie spodenki, koszulki bez ramiączek, body bez nogawek idealnie nadają się na upały.

feedo bazarek

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *