Lifestyle

Jak dbać o stopy latem?

Siedząca praca lub długie stanie w żaden sposób nie jest korzystne dla Twoich stóp. Skóra na nich jest szorstka, boli i ściera się. Jeśli pragniesz mieć piękne stopy, poradzimy Ci, jak właściwie je pielęgnować i sprawić sobie trochę relaksu.

Stopy nie są obdarzone zbyt wielką ilością gruczołów łojowych, dlatego skóra na nich szybciej się wysusza i bywa o wiele bardziej szorstka niż reszta ciała. Dlatego należy regularnie, najlepiej codziennie smarować stopy odpowiednim kremem. Ale to nie wszystko. Co najmniej raz w miesiącu powinnaś poddać się zabiegowi pedicure. Najlepiej udać się do profesjonalisty, ale jeśli nie masz takiej możliwości, możesz zadbać o stopy w domu.

Domowe pedicure

Wiesz, że istnieją jego dwa rodzaje? Mokry i suchy. Różnica między nimi polega na tym, że w przypadku suchego pedicure stosuje się specjalne preparaty zmiękczające. Są lepsze dla tych, którzy borykają się z wysokim ciśnieniem lub cukrzycą. Nie usunie jednak większych odcisków a jedynie wygładzi je. Po tygodniu lub dwóch możesz znowu przeprowadzić pedicure. Tylko kto ma na to czas? Dlatego wybraliśmy tzw. mokrą metodę.

1. Wodna kąpiel

Zamocz nogi przynajmniej na 10 minut w letniej lub ciepłej wodzie z dodatkiem soli kąpielowej, soku z jednej cytryny lub łyżki octu. Jeśli masz w domu nagietek lub rumianek, możesz też go dodać. Taka kąpiel regeneruje skórę, goi otarcia, odciski i pęcherze.

2. Zrogowaciała skóra

Następnie osusz stopy czystym ręcznikiem i usuń delikatnie pumeksem zrogowaciałą skórę. W drogeriach sprzedaje się też różne akcesoria takie jak tarki do ścierania, zawsze pamiętaj,

aby używać ich delikatnie. Nie dociskaj zbyt mocno, lepiej ścierać pięty regularnie co kilka dni niż sporadycznie a np. 30 minut. Nie jest to dobre rozwiązanie, w taki sposób zrogowaciały naskórek szybko się odnowi.

3. Peeling i paznokcie

Następnie wygładź stopy prostym peelingiem (możesz użyć cukru albo kawy) do ciała i spłucz letnią wodą. Paznokcie przycinaj prosto, zostawiając mniej więcej milimetrowy brzeg, za pomocą obcinacza do paznokci. Nierówności spiłuj pilniczkiem. Nigdy nie obcinaj skórki, jedynie przesuń ją z powrotem.

4. Krem nawilżający

Na sam koniec posmaruj nogi kremem intensywnie nawilżającym, aby po wszelkich zabiegach zachowały swą delikatność i gładkość. Jeśli planujesz malować paznokcie, posmaruj nogi dopiero potem. Wszystkie akcesoria, których użyłaś do pedicure, zdezynfekuj. Możesz też spróbować maski do stóp na noc albo przygotować specjalną kąpiel do stóp :)

Nasza rada:

Koniec ze zmęczonymi stopami!

Po całym dniu Twoje stopy są zmęczone, spuchnięte i obolałe? Nic dziwnego! Nie musisz jednak się martwić, ponieważ mamy dla Ciebie ćwiczenia, które pomogą Ci zrelaksować problematyczne obszary. Wystarczy położyć na podłodze kartkę z gazety i usiąść na krześle. Bez pomocy rąk chwyć papier palcami jednej nogi i staraj się go zmiąć i rozerwać. Albo postaw przednią część stopy na progu, pięty pozostaw na podłodze, a następnie powoli podnoś je i stawiaj z powrotem. Powtórz ćwiczenie kilka razy!

 

Produkty marki Scholl znajdziesz tutaj

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *