Nowoczesny rodzic

Jak sprawdzić, czy jesteś przygotowany na bycie ojcem?

Czujesz się być przygotowany do tej ekscytującej podróży pełnej odpowiedzialności, ale także zabawy? Jeśli sam od czasu do czasu zachowujesz się jak dziecko, prawdopodobnie nie jest to najlepszy znak. Ale jeszcze nic straconego. Jak sprawdzić, czy rzeczywiście nadajesz się do roli ojca? Nikt nie przekaże Ci prostej instrukcji.

Istnieje odpowiedni wiek?

Powiedzmy, że jesteś z kobietą, którą kochasz i myślisz o niej poważnie. To dobry początek. Co przemyśleć oprócz tego? Wiek jest również ważny. Czasy się zmieniają, więc obecnie kategoria wiekowa od 25 do 35 lat wydaje się idealna. Liczby w okolicach tej granicy są także w porządku.

Gdzie jesteś Ty a gdzie Twoja partnerka?

Argumentów za i przeciw może być wiele. Pamiętaj jednak, że to, co jest najważniejsze, to miłość. Ukończona szkoła, dobre zatrudnienie, jakieś lokum… Jeśli obydwoje czujecie się wystarczająco przygotowani, nie ma powodu, by odkładać decyzję.

Ustalić priorytety.

Zanim weźmiesz na siebie obowiązek bycia odpowiedzialnym za życie kolejnej żywej istoty, upewnij się, że wiesz, czego oczekujesz od życia. Jeśli chcesz osiągnąć sukces na drodze kariery, najpierw zapewnij sobie stabilność finansową. Jeśli jednocześnie masz obiecujący związek z kochającą partnerką, decyzja o założeniu rodziny przyjdzie bardziej spontanicznie.

Zaczynasz zachwycać się dziećmi wokół siebie.

Stopniowo dostrzegasz te małe stworzenia a za każdym razem, kiedy je obserwujesz, na Twojej twarzy gości uśmiech. Przestają Ci przeszkadzać
ich płacze i humory. Czekasz z radością na chwile spędzone z dzieckiem najlepszego przyjaciela. Na początku próbujesz się przed tym bronić, dopóki całkiem nie przepadniesz pod wpływem dziecięcego uroku.
79079788

Twoje plany finansowe obejmują wydatki na potencjalną rodzinę.

Z niezrozumiałych przyczyn zrobił się z Ciebie praktyczny człowiek. Kupiłeś Volvo zamiast sportowego auta, o którym marzyłeś jako młodziak. Zastanawiasz się nad kupnem działki na skraju miasta zamiast nad wynajmem 2-pokojowego mieszkania z najlepszymi barami i restauracjami w okolicy. Przestałeś rozmyślać, co możesz kupić za swoje pieniądze tylko dla siebie. Zastanawiasz się, czy mógłbyś je wydać na coś naprawdę wartościowego.

Chcesz przedłużyć ród.

Uważasz, że super jest mieć potomków, którzy będą nosić Twoje nazwisko. Jesteś pewien, że gdybyś przekazał ewentualną radosną nowinę
swoim rodzicom, byliby przeszczęśliwi. Ucieszyłoby się również z pewnością Twoje rodzeństwo i inni członkowie rodziny. Dla większości rodziny nowy członek jest przecież wielką pociechą. Oczywiście, pod warunkiem, że nie wyrośnie z niego zbuntowany nastolatek. Ale do tej pory masz jeszcze dużo czasu.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *