Nowoczesny rodzic

Jak utrzymać piękną opaleniznę?

Jeśli już uda Ci się złapać ładny brązowy odcień skóry, chciałabyś go utrzymać jak najdłużej. Żeby tego dokonać trzeba troskliwie pielęgnować swoją skórę. Jakie sposoby są najlepsze?

Zacznij od opalania z rozwagą. Ważne, żeby opalać się pomału i stopniowo. Im wolniej będziesz łapać opaleniznę, tym dłużej ona zostanie. Jeśli natomiast wyjdziesz na pierwsze słońce bez żadnego kremu ochronnego, spalisz się boleśnie, a po paru dniach wszystko zupełnie zniknie.

Nie zapominaj o kremach ochronnych do opalania! Na początku stosuj filtr minimum 30 SPF (najbezpieczniejsze są 50 SPF). Po kilku dniach opalania możesz stopniowo zacząć używać kremów z mniejszą ochroną, np. 20 czy 15 SPF.

Nawilżenie

Opalona skóra ma skłonność do przesuszenia, dlatego musisz zadbać o jej nawilżenie. Po zejściu z plaży stosuj specjalne mleczka regeneracyjne lub spray’e po opalaniu. Po kąpieli warto stosować oliwkę dla dzieci, ale uwaga, pamiętaj zawsze, by nałożyć ją na mokrą skórę, a później delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem. W przeciwnym razie zamiast nawilżać skórę może wzmagać jej przesuszanie. Codzienne wcieranie w skórę mleczka do ciała delikatnie pielęgnuje i zapewnia nawilżenie. Dostępne są również takie, które łagodzą podrażnienia powstałe podczas opalania i wzmacniają skórę.

Na rynku istnieje również sporo balsamów, które przedłużają opaleniznę. Raz w tygodniu należy stosować peeling, by usunąć martwy naskórek i pomóc w regeneracji skóry. Po tym zabiegu skóra lepiej absorbuje kosmetyki, dzięki ich czemu ich działanie wzmacnia się. Warto również pomyśleć o delikatnym peelingu dzień przed opalaniem. Dzięki temu zyskasz równą opaleniznę. Jeśli masz cerę naczynkową stosuj peeling enzymatyczny.

Uwaga na chlor i solarium

Staraj się unikać chlorowanej wody, solarium i gorących kąpieli. Wysuszają one skórę
i spowalniają jej regenerację. Poza tym skóra osób często korzystających z solarium na prawdziwym słońcu opala się bardzo wolno. Zastanów się dwa razu zanim pójdziesz na solarium, czy warto stracić możliwość uzyskania pięknej i naturalnej opalenizny?

Chroń opaleniznę po urlopie

Możesz zachować opaloną skórę aż do zimy, stosując suplementy diety  z beta-karotenem. Delikatne kremy bronzujące zdadzą egzamin, gdy Twoja skóra zacznie blednąć. Jeśli nie chcesz stosować suplementów diety pomyśl o wzbogaceniu jadłospisu o produkty z dużą zawartością beta-karotenu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *