Ciąża

Wyprawka mamy karmiącej

Zaletą karmienia piersią jest to, że te 2 najpotrzebniejsze do tego rzeczy kobieta posiada i to zupełne za darmo :). Należy jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach można sobie pomóc technologią. Jakie wynalazki ułatwią Ci życie?

Laktator oraz butelki do karmienia

odsavackazasobnik

Jest to oczywiście najdroższa z pozycji na liście, ale uwierz, że na prawdę ratuje życie. Docenisz laktator, gdy będziesz miała nadmiar pokarmu, gdy piersi staną się zbyt twarde dla maluszka lub gdy nie będziesz w stanie karmić dziecka o określonych porach.

Laktator pomaga też stymulować proces wytwarzania mleka, a tym samym jest najlepszym przyjacielem również mam, które na początku karmienia nie mają wystarczającej ilości pokarmu.

Odciągnięte mleko można przechowywać w lodówce lub zamrażalce, dzięki czemu będziesz mogła karmić swoje maleństwo najzdrowszym pokarmem znacznie dłużej.

W przypadku pękających i otartych brodawek możesz ulżyć sobie odciągając pokarm i karmiąc dziecko ze specjalnych butelek. Dzięki temu przyśpieszysz proces regeneracji naskórka i unikniesz nieprzyjemnych infekcji.

Woreczki i pojemniki do przechowywania pokarmu8710103671602-671602

Odciągnięte mleko można przechowywać przez kilka miesięcy w zamrażalce (więcej informacji w artykule: Laktatory – jak odciągać mleko?). Warto zawczasu kupić specjalne woreczki do mrożenia pokarmu lub pojemniki na mleko nie zawierające bisfenolu A.

Wkładki laktacyjneavent6956

Poplamione bluzki mogą być kłopotliwą sprawą, ale nie muszą. Wystarczy zabezpieczyć piersi wkładkami laktacyjnymi. Do wyboru masz jednorazowe oraz wielorazowe, które z powodzeniem możesz prać.

Krem do brodawekavent_moisturing_nipple_cream_overlay

Szybko zobaczysz, że regularne karmienie piersią wiąże się z otarciami brodawek. Dziecko ssąc pierś matki niechcący sprawia, że wrażliwa skóra na sutku pęka. Powoduje to bardzo nieprzyjemny ból, dlatego warto zadbać o szybką regenerację naskórka. Krem do brodawek zaleczy małe ranki i załagodzi ból, a do tego nie jest szkodliwy dla dziecka.

Osłonki na brodawki

Możesz chronić swoje piersi podczas karmienia maleństwa używając specjalnych osłonek na brodawki. Przydadzą się przede wszystkim przy leczeniu pękających brodawek dając wytchnienie od nieprzyjemnego bólu.

avent-chranice-prsnich-bradavek-2ks,-redukce-mala-1

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *