Prawa ręka na zakupach

Jak wybrać odpowiednią butelkę dla niemowlaka?

Możliwe, że zaczynasz karmić swoje dziecko – obok swojego mleka – równocześnie mlekiem modyfikowanym albo z różnych powodów nie możesz karmić. W obu przypadkach stoisz przed skomplikowanym zadaniem, by wybrać odpowiednią butelkę niemowlęcą. Już od dawna bowiem nie istnieje jeden jedyny rodzaj butelek. Jakie są tajniki różnych rodzajów butelek niemowlęcych?

Na początku będziesz musiała przetestować różne rodzaje. Możliwe też, że wybrana butelka od razu będzie pasować jak ulał. Twoje dziecko może śmiało poradzić sobie z przejściem od miękkiej ciepłej brodawki do smoczka, ale może też się przeciw temu buntować. Niektóre dzieci upodobają sobie jeden rodzaj butelki i smoczka i będą odmawiać wszystkich pozostałych. Inne dzieci zaś mają częściej problem z kolką i wzdęciami. Przy wyborze bierz pod uwagę również samą siebie. Zwracaj uwagę na kształt butelki, aby Ci się ją łatwo przenosiło i myło.

Rodzaje butelek niemowlęcych

Klasyczne butelki

Na nie możesz trafić najczęściej. Asortyment jest naprawdę szeroki. 3011841_kralikMożesz wybierać spośród jednokolorowych lub wzorowanych czy z obrazkami. Są powszechnie kompatybilne z większością sterylizatorów i smoczków. Nie powinnaś mieć żadnego problemu ze stosowaniem ich w domu i na zewnątrz.

Butelki z szeroką szyjką

Zwykle szersze i niższe niż zwykłe butelki. Kształt zmniejsza 3b41e61ebe563fc999f60b76078e52feprawdopodobieństwo przewrócenia się czy przechylenia. Łatwiej do nich wsypiesz mleko modyfikowane w proszku. Dostępne są zarówno plastikowe, jak i szklane. Możesz wybierać spośród różnych objętości.

Butelki antykolkowe

Produkowane z myślą o wrażliwych brzuszkach dziecięcych. 8bbadc25ea9ef8cd9179926f9a9f5505Specjalny mechanizm wewnątrz dba o to, by w mleku nie tworzyło się niepożądane powietrze, które mogłoby dziecku zaszkodzić podczas karmienia. Dziecko pijąc pokarm nie połyka powietrza, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania wzdęć. Weź ten rodzaj pod uwagę, zwłaszcza, jeśli Twoje dziecko ma problemy z kolką.

Butelki ukazujące temperaturę płynu08.0004-794504497021

To świetne rozwiązanie dla każdego rodzica. Czasem nie masz pewności, czy podany płyn jest odpowiednio ciepły dla dziecka, a sprawdzanie temperatury na nadgarstku nie zawsze jest miarodajne. Dzięki butelkom zmieniającym kolor już jedno spojrzenie wystarczy, by wiedzieć czy temperatura jest dobra.

Butelki do nauki

Przydają się w trakcie stopniowego przechodzenia od karmienia3035301-5903407353012 piersią lub karmienia z butelki do samodzielnego picia. Posiadają wygodne dla dzieci uchwyty

Butelki z termosem

To idealne rozwiązanie, jeśli często opuszczacie dom na wiele godzin.01.0001-4897039721046 Płyn znajdujący się w butelce zachowuje odpowiednią temperaturę przez 8 godzin – dotyczy to zarówno ciepłych napojów, jak i zimnych. Są wygodne w użyciu, dobrze się prezentują i są ekologiczne.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Smoczek:

Najprawdopodobniej będziesz kupować smoczki w komplecie z butelkami, ale można dokupić je także osobno. Sprawdź, z czego są zrobione. Istnieją smoczki lateksowe i silikonowe:

  • lateksowe są zwykle bardziej miękkie, ale nietrwałe. Dziecko może być też na niej uczulone,
  • silikonowe są co prawda twardsze, ale za to trwalsze, dłużej służą i zachowują swój kształt.

Butelka:

Dostępne są butelki szklane i z tworzyw sztucznych Jeśli wybierzesz plastikową, pilnuj, by nie zawierała BPA (Bisfenol A, szkodliwa substancja chemiczna stosowana często przy produkcji plastiku).

Ile butelek będziesz potrzebować?

Suma może obejmować od 4 do 12 butelek. Zależy to zwłaszcza od tego, czy karmisz swoje dziecko wyłącznie butelką, czy jednocześnie też przystawiasz je do piersi.

butelki banner

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *