Ciąża

Ludowe przesądy o płci, które co prawda nie działają, ale rozbawią

Czy istnieje pewny sposób na to, jak określić, czy spodziewasz się dziewczynki czy chłopczyka? Najdokładniejszą metodą pozostaje obraz z ultrasonografu. Jednak nawet na nim nie można w pełni polegać. Ultradźwięk może się mylić, jeśli np. Twoje dziecko ma skrzyżowane nogi.

Oprócz USG istnieje jednak nieskończona ilość przetestowanych przesądów ludowych, za pomocą których zdołasz „na 100%” odgadnąć, czy oczekujesz dziewczynki czy chłopca. Które należą do najpopularniejszych?

Każdy z wymienionych poniżej przesądów ma skuteczność 50:50. Jednak eksperymentowanie i obserwowanie może być zabawne. Jeśli więc jesteś przygotowana na to, by nie traktować ich zbyt poważnie i raczej z humorem pospekulować sobie w czasie, gdy Twój brzuszek uparcie rośnie a Ty oczekujesz na to, co w 18. tygodniu pokaże USG, zainspiruj się niektórymi ze „sprawdzonych” rad naszych babć.

Jaki masz kształt brzuszka?

Chyba najpopularniejsza metoda opiera się na tym, jaki kształt przybiera brzuch w czasie ciąży. Według tego przesądu dziewczynki nosi się wysoko, dlatego przyszła mamusia ma szerokie biodra. W przypadku chłopców brzuch jest umieszczony nisko i jest bardziej wystający, a biodra są węższe. Okazało się jednak, że ta metoda, dziedziczona z pokolenia na pokolenie, trochę jakby się nie sprawdza. Właściwie w ogóle. Wszystko zależy bowiem od parametrów fizjologicznych ciążówki.

b1

Zdradzi to pierścień

Jedna z najbardziej unikalnych metod! Wystarczy, że na swoim nagim brzuchu położysz pierścionek i zakręcisz nim. Jeśli będzie obracał się z boku na bok, urodzisz chłopczyka. Jeśli jednak będzie wirować dookoła, możesz spodziewać się dziewczynki. Jakie to proste, prawda?

Tętno serduszka

Jeśli tętno Twojego dzieciątka jest szybsze niż 140 uderzeń na minutę (bpm), jest to dziewczynka. Jeśli poniżej 140 uderzeń na minutę, chłopiec. Prawda jest jednak taka, że tętno dziecka może wynosić od 110 do 160 uderzeń na minutę i może się zmieniać w zależności od stopnia zaawansowania ciąży. Do dzisiaj nie udowodniono związku z płcią.

Kolor moczu

Wlej jakikolwiek płynny preparat czyszczący do swojego moczu. Jeśli mocz zabarwi się na zielono, brązowo, czarno lub niebiesko, oczekujesz chłopca. Jeśli Zabarwi się na żółto albo kolor się nie zmieni, wówczas spodziewasz się dziewczynki.

Piękniejsza czy brzydsza?

Kobieta, która w ciąży jest z dnia na dzień coraz piękniejsza, oczekuje chłopca. Cera jest gładsza, lepiej ukrwiona, włosy gęstsze. Jeśli przeciwnie, jesteś o nieco mniej atrakcyjna, możesz nosić pod sercem dziewczynkę. Mówi się, że mała panienka w Twoim brzuszku kradnie szczyptę z urody mamy. Nagle mas problem z trądzikiem? Będzie dziewczynka!

Przyszły tatuś przybiera na wadze wraz z Tobą?

W takim przypadku z pewnością chodzi o dziewczynkę.

Znaczenie snów

Śnią Ci się cygara i węże? Będzie to mały rozrabiaka. Jeśli w nocy prześladują Cię raczej dziurki od klucza i kobiece czasopisma, na świat przyjdzie mała księżniczka. Hm, no oczywiście!

Poranne mdłości

Jeśli w czasie pierwszego trymestru nie masz porannych mdłości, oczekujesz chłopca. Przeciwieństwo oznacza dziewczynkę.

Ciemna linia na brzuchu

Jeśli ciemna linia, która pojawia się ciążówkom na brzuchu, zatrzyma na pępku, mogą spodziewać się dziewczynki. Jeśli linia biegnie aż do klatki piersiowej, oczekują chłopczyka.

Wielkość piersi także podpowie

W przypadku, że lewa pierś jest większa niż prawa, chodzi o dziewczynkę. Jeśli większa jest prawa pierś, na świat przyjdzie chłopiec.

A Ty? Znasz inne babskie przesądy na rozluźnienie? Dowiedziałaś się z nich, co nosisz pod sercem? Co okazało się prawdą a które przesądy były całkowicie nietrafione? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *