Prawa ręka na zakupach

Na co uważać przy wyborze zabawek?

Kiedy wybieramy zabawkę dla najmniejszych – czy jest to nasze dziecko, czy szukamy odpowiedniego prezentu dla dziecka siostry lub koleżanki – kierujemy się własnym gustem, kolorem i ceną. Ważnym czynnikiem przy wyborze właściwej zabawki jest także bezpieczeństwo oraz użyteczność.

Powinnaś wybierać wyłącznie te zabawki, które nie zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu naszych pociech. Jednak jak na rynku przepełnionym zabawkami znaleźć te właściwe?

Sprawdzaj, czy są oznaczone symbolem CE. Zabawki te spełniają normy bezpieczeństwa UE.

Oprócz tego uważaj, czy na opisie znajduje się nazwa producenta i importera zabawki. Bądź ostrożna wobec podejrzanie tanich zabawek czy niesprawdzonych producentów.Wybieraj raczej produkty renomowanych firm i znanych marek. Sprawdź też, czy zabawka nie wydaje nieprzyjemnego dźwięku, który może wystraszyć dziecko.

Weź pod uwagę wiek

Szczególnie jeśli szukasz zabawki dla dziecka do 3 roku życia, zastosuj się do zaleceń dotyczących wieku i bezpieczeństwa. Przy wyborze weź po uwagę kategorię wiekową, umiejętności i zręczność dziecka. Dla najmłodszych nieodpowiednie są zabawki z oddzielnymi małymi częściami. Mogłyby je łatwo połknąć.

Zabawki wspierające rozwój

Według specjalistów wiek dziecka  jest najbardziej efektywnym czasem do uczenia się. Myśl o tym także przy wyborze zabawek!

Kup dziecku takie zabawki, które będą rozwijać jego zręczność, emocje i fantazję. Zabawa bowiem nie tylko sprawia dziecku radość, ale jednocześnie stymuluje i udoskonala jego zmysły – słuch, wzrok, węch, dotyk, a także kreatywność.

Spraw, aby dziecko miało kontakt z różnymi materiałami – pomogą rozwijać jego dotyk.

Ilość nie jest ważna

Na rynku znajdziemy dzisiaj ogromne ilości zabawek. Zdecydowanie jest z czego wybierać.

Ponadto jest mnóstwo okazji, kiedy dziecko może dostać zabawki. Boże Narodzenie, urodziny, odwiedziny znajomych lub „tak po prostu“. Uważaj, aby ilość nie przewyższała jakości. Może dojść do tego, że dziecko w lawinie zabawek nie będzie umiało wybrać tej właściwej, lub – zwłaszcza jeśli zabawek będzie dużo – znudzą się mu.

Zainteresowały Cię zabawki pokazane w artykule? Znajdziesz je poniżej:

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *