Nowoczesny rodzic

Naty – pieluszki, które chronią skórę dziecka i środowisko

Jeżeli chcesz być ekologiczną mamą, jednak ciężko Ci wygospodarować czas oraz miejsce w domu na pieluszki wielorazowe, dobrym rozwiązaniem może być przyjazna alternatywa – jednorazowe pieluszki ekologiczne.

Szybkie przewijanie

Troska o środowisko to bez wątpienia wartość, którą należy przekazywać dziecku już od pierwszych chwil jego życia. Na korzystanie z pieluch wielorazowych niestety nie każdy może sobie pozwolić – wymaga ono sporo czasu i miejsca w domu (pranie, suszenie). Degradacja zwykłych pieluszek jednorazowych trwa długo, ale na szczęście pieluszki z materiału nie są jedynym ekologicznym rozwiązaniem.

Stosowanie biodegradowalnych pieluszek nie zajmie Ci ani chwili dłużej, za to w porównaniu z klasycznymi pieluchami jednorazowymi, potrzebują one o wiele mniej czasu, aby ulec rozkładowi. Ze względu na stałe pytania naszych klientów o pieluszki Naty, wprowadziliśmy je do asortymentu Feedo.pl!

244176-7330933140546Przyjazne środowisku

Klasyczna jednorazowa pieluszka rozkłada się od 200 do 400 lat. Spróbuj policzyć, ile pieluch zużywasz w ciągu tygodnia. Bez wątpienia nie jest to mała liczba. Dzisiaj jednak, na rynku pojawiają się również pieluszki z biodegradowalnych materiałów, które maja znacznie mniej negatywny wpływ na środowisko.

Powszechnie używane pieluchy, mogą rozkładać się nawet przez setki lat. Z kolei biodegradowalna alternatywa w postaci eko pieluch, wykorzystuje zaledwie ułamek tego czasu – wyjaśnia Vlaďka Sturesson, Key Account manager szwedzkiej marki Naty.

Pieluszki Naty naturalnie oddychają, nie zawierają dodatkowych aromatów ani chloru. W produkcji stosujemy niemodyfikowaną genetycznie skrobię kukurydzianą i inne naturalne materiały. Nadruk na pieluchach nie zawiera niebezpiecznych dla zdrowia metali ciężkich – dodaje.

Eko pieluchy Naty zostały stworzone bez perfum i lateksu. Nie przeszły też procesu wybielania. Podczas rozkładania się tych pieluszek, jest znacznie bardziej przyjazny środowisku niż w przypadku pieluch jednorazowych.

Przyjazne dla skóry dziecka

Pieluszki Naty pozwolą Ci żyć w zgodzie nie tylko ze środowiskiem, ale również z wrażliwą pupą Twojego dziecka. Dzięki opracowanemu składowi, chronią przed powstawaniem odparzeń i reakcji alergicznych.

Pieluszki mają certyfikat jakości, są polecane przez szwedzką Asthma and Allergy Association.

Zdrowie maluchów jest na pierwszym miejscu wśród priorytetów firmy Naty. Przecież w pierwszych miesiącach życia dzieci noszą pieluchy 24 godziny na dobę. Ich skóra jest nad wyraz delikatna i wrażliwa, jest pięć razy cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Naturalne pieluszki są hipoalergiczne, wyróżniają się wyjątkową miękkością i funkcjonalnością przyznaje Vlaďka Sturesson.

Cieniutkie pieluszki składają się z elastycznych pasów po bokach i gumki z tyłu. Na zewnątrz pielucha jest papierowa, w środku zaś znajduje się naturalna celuloza ze skandynawskich lasów.

Kto jest twórcą marki Naty?

Przed 20 laty na pomysł wpadła matka dwóch synów i przedsiębiorcza prawniczka, Szwedka Marlene Sandberg. Przeszkadzało jej to, jak szkodliwy jest wpływ jednorazowych pieluszek na środowisko naturalne.

Podobnie jak wiele innych ludzi w moim otoczeniu, coraz bardziej i bardziej uświadamiałam sobie ekologiczne zależności. Nie umiałam jednak wyobrazić sobie, jak mogłabym znaleźć czas na wychowywanie dwóch synów, własną karierę i pieluszki wielorazowe – wyjaśnia Sandberg.

Po pięciu latach solidnej pracy i ewolucyjnych badań, Marlene pojawiła się na rynku z biodegradowalnymi, jednorazowymi pieluchami.

Cel Naty nie zmienił się do dziś – chodzi o to, by zapewniać dzieciom i ich rodzicom przyjazny dla środowiska produkt w przystępnej cenie.

pieluszki anty recenzjaDoświadczenia mam

Na rynku są różne, stosunkowo podobne pieluszki. Niestety na polskim rynku nie znalazły się jeszcze takie, które byłyby w 100% degradowalne. Pieluszki Naty rozkładają się w 60-70%, co jest dosyć dobrym wynikiem. Świetnie trzymają się na pupie Alanka i nie przeciekają 

– pani Ania, mama Alanka

Marka Naty oferuje również w 100% biodegradowalne wilgotne chusteczki nawilżające wyprodukowane z naturalnych materiałów Są nasączone wodą, zawierają wyciąg z aloesu. Nie zawierają natomiast alkoholu, barwników, chloru czy dodatkowych aromatów. Wilgotne chusteczki znajdują szereg zastosowań u obojga naszych dzieci.

– Pani Kasia, mama Zosi i Natalki

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *