Lifestyle

Podróżujemy autem. Co ze sobą zabrać?

Podróż z dzieckiem na pokładzie samochodu to nie tylko coroczna wyprawa, kiedy to załadowani po sam dach wyruszacie na urlop. Na co dzień możesz przewozić maluszka do przedszkola, jeździć w odwiedziny lub od czasu do czasu robić sobie wycieczki po okolicy. O czym powinnaś pamiętać przed jazdą podróżą autem?

Fotelik samochodowy auto111

To absolutna podstawa. Wybierając fotelik, zwróć uwagę zarówno na wielkość (czy zmieści się do auta), wagę, pojemność, ale również na to, jak łatwo/trudno się go instaluje. Radzimy także porównać sobie wyniki poszczególnych fotelików w tzw. „crash testach”, ponieważ nie zawsze potwierdza się to, że ten najdroższy jest jednocześnie najlepszy. Zastanów się również, jak często i na jakie odległości będziesz przewozić dziecko w aucie. Poszczególne foteliki często można wypróbować bezpośrednio w sklepie.

Pieluchy

Jeśli kierujesz się powiedzeniem „lepiej więcej niż za mało”, które jest bardzo życiowe, jeśli mówimy o pieluchach dla dziecka, zapakuj 1 pieluchę więcej na każdą godzinę pobytu w aucie + jedną dodatkową, jeśli miałabyś utknąć w korku.

Podkładka do przewijania

Przewijanie w aucie nie należy na najpraktyczniejszych czynności na świecie, ale z pewnością jest możliwe dzięki podkładce do przewijania. Na podróż autem najlepiej zabrać jednorazowe podkładki, chętnie stosowane przez rodziców w podróży.

Kołderka / kocyk

(Co najmniej) jeden uniwersalny kocyk zawsze się przyda. Dzięki niemu możesz wytworzyć dziecku przyjemne otoczenie, zawinąć je w niego, gdy jest chłodniej albo gdy go karmisz, osłonić siebie przed odbijaniem się i ulewaniem u dziecka pod koniec karmienia. Możesz nawet zrobić z niego roletę na okno samochodu, jeśli Wasza podróż wypadła akurat latem. Irytujące promienie słoneczne, które atakują tylne siedzenie, z pewnością nie uspokoją Twojej kruszynki, więc nie ryzykuj niepotrzebnie.

 

200299936-001

Torebki plastikowe

Bardzo praktyczna rzecz w aucie. Zapakuj kilka różnych rozmiarów. Przydadzą się do zabezpieczenia brudnych pieluszek, resztek jedzenia, zużytych chusteczek nawilżanych…

Ulubiona zabawka

Wiele mam chwali sobie podróżowanie z najmłodszymi członkami rodziny. „Nasza córeczka zwykle śpi całą drogę, więc jedzie się naprawdę świetnie” – cieszy się Barbara. Jednak większe dzieci ani nie potrzebują tak dużo snu, ani nie potrafią zasnąć, gdy nie są śpiące, więc nie zapomnij zabrać ulubionej zabawki (nawet kilku) na dłuższą drogę. Dla mniejszych dzieci, które akurat nie lubią leżeć w aucie, praktyczne będą jakiekolwiek (zwłaszcza pluszowe) zabawki z uchwytami, które można przypiąć do tylnego siedzenia. Najbardziej popularne są te dzwoniące i piszczące.

Dodatkowe lusterko

Nie mamy na myśli tego w Twojej torebce. Zwłaszcza, jeśli podróżujesz z dzieckiem sama, możesz zamontować sobie na przedniej szybie dodatkowe lusterko. Dzięki niemu będziesz stale miała przed oczami swojego smyka, bez konieczności wykręcania głowy raz do tyłu, raz do przodu. To niewygodne i niebezpieczne.

Praktyczne pudełko dla praktycznej kobiety

Chcesz zapobiec katastrofie na tylnym siedzeniu spowodowanej konsumpcją przekąsek? Wypróbuj praktyczne podróżne zestawy na żywność. Taki sprytny zestawik zwykle jest w środku złożony z kilku mniejszych miseczek. Ochronne wieczko zapobiega wyciekom i utrzymuje żywność dłużej świeżą. Przy zakupie zwróć uwagę na to, czy zestaw ma podkładkę antypoślizgową. To potrafi skutecznie zmniejszyć ryzyko rozlania jedzenia w samochodzie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarzy

  1. Super praktyczne porady, spodobał mi się. W szczególności pomysły dodatkowym lusterkiem. Jutro go wdrażam :)

  2. Ten artykuł to wiele dobrych rad na które powinniśmy zwrócić uwagę ale nie musimy się tak ściśle ich trzymać :-). Zabrakło mi tylko czegoś o pozytywnym nastawieniu, spokoju, uśmiechu (dobrego nastroju) i dużej cierpliwości jeśli nasz maluch nie będzie podzielał naszego entuzjazmu związanego z podróżowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *