Prawa ręka na zakupach

RECENZJA: klocki przestrzenne, czyli wspieraj zdolności abstrakcyjnego myślenia

Klocki drewniane, czyli zabawka na lata i taka która zawsze przykuje uwagę dziecka na dłużej.

Co zawiera zestaw?2016-06-02 16-38-36

Od niedawna mamy w domu klocki przestrzenne firmy PILCH. W opakowaniu znajduje się sześć sześcianów, na których z każdej strony znajduję się narysowany element. Po prawidłowym złożeniu, klocki przestrzenne utworzą obrazek przedstawiający jednego z sześciu zwierząt zamieszkałych na safari. Dodatkowo producent daje nam ściągawkę w postaci 3 karteczek przedstawiających zwierzątka, które są do ułożenia.

Po odpakowaniu klocków pierwsze co zwróciło moją uwagę, to piękny i delikatny zapach drewna bukowego. Klocki są idealnie wygładzone i dobrze leżą w dłoni, zarówno dziecięcej jak i mojej.

2016-06-02 16-36-06

Oczywiście jak to dziecko i jego niekończąca się wyobraźnia, wcale nie ma problemu, jeśli nie daję rady samo ułożyć obrazków. Moja Lili buduje z klocków wieżę, czy używa ich podczas zabawy innymi zabawkami. Kreatywności nie ma końca co jest wielkim plusem dla tej zabawki.

Dla kogo klocki sa odpowiednie?

Mając w domu 3-latkę trochę się obawiałam, czy sobie poradzi i słusznie. Ułożenie zwierzątka, nawet z pomocą w postaci obrazka na pierwsze kilka razy było dla niej zdecydowanie za trudne. Układałyśmy razem i tak po kilkudziesięciu razach po prostu spamiętała wszystko i zaczęła sama układać.

2016-06-02 16-32-41

Klocki przestrzenne PILCH są przeznaczone dla dzieci powyżej drugiego roku życia.

Cena jak dla mnie bardzo zadowalająca. Zabawka jest świetnie wykonana i trwała. Zwierzątka są namalowane dokładnie, sama ich animacja bardzo przyjazna i miła dla oka.

Jako mama szczerze polecam klocki przestrzenne PILCH. Jestem pewna, że nie ma dziecka, które nie ucieszyłoby się z takiej zabawki. Według mnie to też świetny pomysł na prezent dla wszystkich maluchów w wieku 4-6 lat. Ładne opakowanie tym bardziej przemawia by klocki potraktować jako podarunek.

2016-05-31 14-29-33

Za recenzję dziękujemy Pani Alinie :-)

Klocki przestrzenne znajdziesz tutaj KLIK

Inne edukacyjne zabawki drewniane KLIK

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *