Niemowlę, Prawa ręka na zakupach

RECENZJA – LOVI butelka dla niemowlęcia

Gdy na świecie pojawia się dziecko, jego organizm ma dwie główne funkcje życiowe zaprogramowane od pierwszych chwil życia – sen i karmienie.

Cudownie byłoby, gdyby wszystkie dzieci mogły być karmione najlepszym co natura dała, czyli mlekiem matki, niestety nie każdemu jest to dane.

Wtedy nadchodzi czas, by rodzic stanął przed wyborem pozornie łatwym, jakim jest wybór jednego z podstawowych akcesoriów dziecięcych jakim jest – butelka.

Jaka powinna być według mnie ta odpowiednia ?

  • Z całą pewnością bezpieczna, czyli wykonana z dobrej jakości materiałów bez szkodliwych związków (BPA- free) tego znaczka nie może na niej zabraknąć , pamiętajcie ;)
  • O odpowiedniej wielkości, dopasowanej do możliwości żywieniowych naszego malucha – taka, byśmy mogli przygotować zalecaną porcję mleka bez konieczności „dorabiania”, które zabiera dodatkowy czas, w którym nasze dziecię może się już nieźle zniecierpliwić ;)
  • Z wyraźną miarką  – to dla mnie bardzo ważne, zwłaszcza, gdy nocną porcję przygotowuję w półmroku ;)
  • No i z funkcją antykolkową – kolki jak wiadomo to horror zarówno dla cierpiącego dziecka, jak i płaczącego, a wraz z nim bezradnego rodzica. Smoczek antykolkowy, jest idealnie dopasowany do buzi dziecka, kształt anatomiczny jego końcówki jest zbliżony do brodawki kobiecej piersi, którą ma godnie zastąpić. Smoczek ten nie pozwala na połykanie porcji powietrza, które w efekcie prowadzi do bólu brzucha – kolek.

Te wszystkie funkcje znalazłam w butelce firmy LOVI, którą z czystym sercem jako matka mogę polecić. Syn pije z niej chętnie… ba! Wypija wszystko do dna, co ostatnio przy innych butelkach było niezwykłą rzadkością.

Przechodzony ostatnio bunt butelkowy gdzieś zniknął wraz ze zmianą butelki na antykolkową firmy LOVI – Przypadek ? Nie sądzę ! :)

Za recenzje dziękujemy Pani Dominice :)

Butelki bez BPA znajdziesz tutaj

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *