Prawa ręka na zakupach

SuperZabawka MR B już na Feedo.pl!

Pewnego razu…

Małego Piotrusia bolał brzuszek. Prężył się biedny i płakał bezsilny. Nóżki podkurczał, rączkami powietrze mieszał, ale nic nie pomagało. Nie wiedział jak ból ten okropny przetrzymać, a płacz – coraz głośniejszy – nie pomagał. Trwało i trwało to godzin kilka, a najgorsze, że powtarzało się codziennie. Gdy Księżyc pojawiał się na niebie, a Słoneczko cichutko szło spać, Kolka zjawiała się i za nic nie chciała odejść. Mama i Tata załamywali ręce i sami tak naprawdę z Piotrusiem płakali. Sposoby babci na nic się zdawały. Żadna zmiana diety, niezliczone godziny w pionie i klepanie po pleckach do odbicia nie pomagały…

1 (1)Jednej nocy Mama nie wiedząc już co zrobić otworzyła okno i głośno westchnęła. Księżyc widząc całą sytuację zasmucił się tak bardzo, że z okrągłego placka zmienił się w wąski sierp. Donośny płacz dziecka słyszał ktoś jeszcze…

2 (2)… nagle na niebie błysnęło biało-czerwone światło, a przez okno wleciał dziwny stworek. – Witaj – powiedział gość. – Oto przybywam z pomocą, przecz z Kolką! Nazywam się MR B. Moc mojego brzuszka rozgrzeje Twój, a masaż przyniesie ulgę! Jak powiedział, tak zrobił. Najpierw nagrzał się porządnie, a trwało to błyskawicznie! Potem do brzuszka przytulił i wygnał Kolkę na dobre. A Piotruś… spokojnie zasnął.

3 (2)

Od tej pory mądra Mama nie czekała już ani chwili, tylko wzywała Super Bohatera MR B, który swoim błyskawicznym ciepłem przynosił ulgę. MR B towarzyszył rodzinie przez wiele lat pomagając już nie tylko na brzuszek. Rozgrzewał dłonie i nóżki zimą, towarzyszył podczas wycieczek, a raz nawet rozgrzał stawy Taty i poszedł z nim na ryby. Stał się członkiem rodziny, który niezawodnie pomagał natychmiast, gdy był potrzebny.

Jak skorzystać z pomocy MR B?

1 (3)

Krok I

Pozwól aby MR B ogrzał brzuszek dziecka.

Krok II

Używając delikatnej oliwki o naturalnym składzie przystąp do wykonania masażu. Przesuwaj dłonie w dół brzuszka. Raz jedną, raz drugą dłonią. Wykonaj 3 ruchy każdą ręką. Ruch ten nosi nazwę koło wodne.

2 (3)

Krok III

Zegnij delikatnie nóżki dziecka i przysuń je do brzuszka. Utrzymaj tak nóżki przez około 6 sekund po czym delikatnie je rozluźnij chwytając za łydki lub stopy i potrząsając. Dokładnie ta jak strzepuje się pyłek z kocyka czy przesiewa mąkę. Nie szarp dziecka i nie wyrywaj nóżek, ruch nie może być gwałtowny. Uwaga: jeśli Maluch nie chce przykurczyć nóżek, możesz położyć na jego brzuszku własne dłonie i lekko ucisnąć.

Krok IV

Następnie wykonaj najistotniejszy ruch polegający na zataczaniu kół zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jedną dłonią wykonaj półokrąg jakby kreśląc na tarczy zegara godziny od 12 do 6, po czym uzupełnij okrąg drugą dłonią. Nie odrywaj rąk od brzuszka, Twój dotyk działa rozgrzewajaco i kojąco. Wykonaj 6 kółek. Ruchem kolistym możesz masować brzuszek dziecka również podczas zabawy czy noszenia na rękach. Pamiętaj: zawsze masuj okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To niezwykle istotne dla pracy jelit.

3 (4)

Krok V

Powtórz sekwencje z przytulaniem zgiętych nóżek dziecka do brzuszka.dłonie i lekko ucisnąć.

Powtórz kroki masażu 3 razy.Podnieś, przytul i pocałuj niemowlę nucąc mu do ucha głośne „Szzssssssssssss”. Jeśli dziecko głośno płacze możesz spróbować uspokoić je równie głośnym gwizdaniem. Odwrócenie uwagi pomoże mu zapomnieć o bólu i skupić się na czymś innym. Masaż idealnie wpływa na tworzenie więzi z dzieckiem.

Uwagi:
Nie masuj Malucha bezpośrednio po jedzeniu. Działaj profilaktycznie – masuj Maluszka kilka razy w ciągu dnia, nie w momencie ataku kolki. W miejscu wykonywania masażu powinno być ciepło. Dbaj o jakość oliwki do masażu – wybieraj naturalne produkty bez dodatku parabenów. PEG czy sztucznych zapachów. Zachowaj cierpliwość, efekty powinny pojawić się już po kilku dniach.

Dobrze jest mieć takiego przyjaciela, prawda?


 

Zainteresowała Cię SuperZabawka MR B? Możesz ją kupić TUTAJ.

Ciekawią Cię zabawki Lullalove? Całą ofertę znajdziesz TUTAJ.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *