Kreatywny dzień, Lifestyle

Videoinstrukcja: Jak wiązać chustę do noszenia?

Chusty do noszenia dzieci to jeden z najnowszych trendów w macierzyństwie. Coraz więcej matek decyduje się na wiązanie chusty, a właściwie każda, która choć raz spróbowała, staje się fanką tego sposobu noszenia dzieci. Jakie są zalety chust do noszenia? Jak je prawidłowo wiązać? Zapraszamy do naszej videoinstrukcji!

Poprosiliśmy naszą koleżankę z Feedo.pl, Adelę – jedną z największych fanek noszenia dzieci w chustach, o to, by podzieliła się z Wami swoją wiedzą na ten temat oraz by ukazała najlepszy według niej sposób wiązania chusty. Zobaczcie sami co nam powiedziała:

Nigdy nie sądziłam, że dołączę do grona matek noszących dzieci w chustach. Nie miałam nic przeciwko tej metodzie, ale po prostu nie wzbudzała mojego zainteresowania. Kiedy urodził się mój synek okazało się, że niestety, ale należy do grona dzieci płaczących… Nawet nie chodziło o kolkę, ale po prostu ciągle potrzebował kontaktu ze mną. Same dobrze wiecie jak to jest cały czas nosić dziecko na rękach. Obciąża to strasznie ręce oraz kręgosłup i ciężko cokolwiek zrobić w domu z dzieckiem na rękach. Dlatego właśnie zdecydowałam się na noszenie swoje dziecka w chuście.

Jakie są rodzaje chust?

Wybór jest naprawdę ogromny. Jeśli nie jesteście jeszcze przekonane do tego, nie wybierajcie od razu najdroższej chusty. Moja pierwsza wcale nie była droga. Teraz mam 2 chusty. Jedna ma 4 metry i jest bawełniana. Wybrałam taki kolor, by pasowała do każdego ubioru. Druga chusta składa się z bawełny z dodatkiem lnu. Jest idealna na letnie dni, ponieważ jest bardziej przewiewna i nie pocę się w niej za bardzo.

noszenie w chuścieJakie są zalety chusty?

Jeśli Twoje dziecko płacze i domaga się stałego kontaktu z Tobą, to będzie to dla Ciebie świetne rozwiązanie. Możesz mieć maluszka cały czas przy sobie, a jednocześnie mieć wolne ręce, by posprzątać w domu, przygotować obiad lub po prostu pracować.

Z wózkiem nie jesteśmy w stanie dostać się absolutnie wszędzie. My na przykład lubimy bardzo aktywność na świeżym powietrzu. W weekend jeździmy na małe wycieczki, czy to do parku, czy na wieś lub w góry. Z dzieckiem w chuście to jest możliwe i wygodne.

Jak wiązać chustę?

Moim ulubionym sposobem jest wiązanie na plecach. Mam wtedy najwięcej swobody. Zobaczcie jak to robię.

 

Nie jest to wcale takie skomplikowane, prawda? :o)


 Za instrukcję dziękujemy Adeli, mamie Andrzejka.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *