Prawa ręka na zakupach

Wprowadzanie pokarmów z uśmiechem

Mały krok dla człowieka ale wielki krok dla człowieczka – mamy często zadają sobie pytanie, od czego zacząć wprowadzanie pokarmów. Wiadomo, że nie da się uniknąć marchewkowego spustoszenia wokół krzesełka do karmienia. Czasem przyjdzie nam się zmierzyć z zaciśniętą ze wszystkich sił małą buzią oraz unikami naszego sprytnego malucha. Jest jednak sposób na to, by główne narzędzie do karmienia – łyżeczka – wyglądała atrakcyjnie. Proponujemy kolorowe naczynia i sztućce, które dzieci pokochają!

canpol1Butelka do karmienia

Wybierając pierwszą butelkę do karmienia warto zwrócić uwagę na jej wygląd. Dzieci dostrzegają już kolory i kształty, dlaczego więc nie umilić im karmienia z pierwszej butelki gwiazdkami i serduszkami?

Dziewczynki polubią z pewnością różowe wzory a chłopcy  modny niebieski kolor. Mamom spodoba się szeroka szyjka butelek, dzięki której łatwo je myć i napełniać. Antykolkowe butelki do karmienia zapobiegają bólowi brzuszka oraz nadają się dla dzieci karmionych piersią, ich smoczek bowiem kształtem przypomina sutek.

Pierwsza łyżeczka, miseczka i śliniaczek

Wybierając pierwszy zestaw do karmienia małego dziecka można czuć się zagubionym. Jak sprawić by miseczka z pierwszą jaskrawo pomarańczową marchewką nie sfrunęła ze stołu? Rozwiązaniem może być miseczka z przyssawką. Naczynia z melaminy są lekkie i trwałe, a w połączeniu z przyssawką praktycznie nie do ruszenia. A co najbardziej spodoba się małym smakoszom? Kolorowe zwierzątka, które pojawią się na dnie po zjedzeniu pierwszej kaszki czy zupki.

Łyżeczki z melaminy są bardzo praktyczne, kolorowe, a ponieważ obrazki nie mają kontaktu z jedzeniem, także bezpieczne. W towarzystwie całego bajkowego zoo wszystko lepiej smakuje!

A śliniaczek? Dzieci zazwyczaj go nie lubią, ale gdyby jednak dały się przekonać, warto skorzystać z sylikonowego, łatwego do umycia śliniaczka lub klasycznego śliniaka z miękkiej froty, który można prać w pralce. Tu także nie może brakować kolorowych wzorów. Canpol babies wie, jak najlepiej dbać o małych smakoszy!

bryndaky-canpol

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *