Niemowlę

1. urodziny – pomysły na prezenty

Pierwsze urodziny dziecka są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Czego potrzebuje roczne dziecko? Jak praktycznie a zarazem kreatywnie wykorzystać tę okazje?

Pomyśl o prezentach, które ucieszą nie tylko Ciebie, ale wniosą coś pożytecznego do rozwoju Twojego dziecka. Często zdarza się tak, że największą radość sprawiają dziecku najprostsze, klasyczne rzeczy, niekoniecznie te najdroższe.

Roczny maluch szybko się nudzi a czasem większą frajdę sprawia mu zabawa dekoracyjną wstążeczką i balonikiem niż wymyślnymi prezentami. Dzieci lubią prostotę. A pierwsze urodziny to duży krok naprzód. Twój maluch cały czas nabywa nowe umiejętności i zaczyna poruszać się samodzielnie, dlatego potrzebuje zabawek, które będą stymulować jego rozwój.

Mamy dla was kilka propozycji:

         

  • Zabawki do wody klik
  • Dmuchane baseny z daszkiem klik
  • Maty edukacyjne klik
  • Chodziki dla dzieci klik
  • Zabawki ogrodowe, np. piaskownica klik
  • Drewniane zabawki np. klocki klik

    

12 MIESIĘCY

Dziecko potrafi już toczyć piłeczkę i sprawia mu dużo radości, gdy ona wraca z powrotem, może też podejmować pierwsze próby rzucania. Lubi burzyć swoje konstrukcje z klocków i nimi stukać. Potrafi poskładać prostą jednoelementową układankę, np. przyporządkować figurę do pasującego otworu.

Pudełko pełne tajemnic

Pamiętaj, że dziecko potrzebuje czasu, aby zainteresować się niektórymi zabawkami, podczas takiej imprezy, jaką jest roczek dostaje ich wiele. Nie oczekuj tego, że będąc w kręgu zainteresowania spodoba mu się każdy prezent, gdy każdy podchodzi i wręcza mu coś innego, po czym kolejna osoba przychodzi i daje mu nową rzecz : ) Nie przejmuj się, przyjdzie na to czas później.

Mamy dla Was propozycję, przygotuj kartonowe pudełko – może być po butach – włóż do niej swoje stare karty płatnicze, breloczek od kluczy, klamerkę, starego pilota… Ty już wiesz, co Twoje dziecko lubi najbardziej : )

Wszystkie te przedmioty wpływają na koordynacje ruchową, dziecko uczy się chwytać, potrafi coś wziąć, podać Ci, przekładać przedmioty z miejsca na miejsce. 12 miesięcy to czas, kiedy Twoje dziecko zaczyna lubić rzeczy, lubi spać np. z niebieskim misiem, a żółtego nie lubi, chce mieć go zawsze przy sobie. Pamiętaj tylko, aby nie wkładać tam żadnych małych i ostrych przedmiotów, woreczków foliowych i innych niebezpiecznych rzeczy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *