Ciąża, Lifestyle

13 kreatywnych sposobów, jak przekazać nowinę, że jesteś w ciąży

Właśnie ogłoszono Ci radosną nowinę, że jesteś w ciąży? Chcesz to oznajmić najbliższym, a zwłaszcza swojej drugiej połówce? Możesz to uczynić w jakiś zabawny i kreatywny sposób. Jak? Zainspiruj się pomysłami innych mam.

Dla partnera:

Dzieciątko o wielkości groszku

Wieczorem chwyć swojego partnera za rękę, wciśnij mu w dłoń otwarty strączek zielonego groszku i zaszeptaj: „Chcesz usłyszeć coś niezwykłego? Mniej więcej tak duże jest teraz nasze dziecko!” Wyobrażenie sobie dziecka o wielkości kulki groszku musi wzruszyć nawet największego twardziela.

 Puzzle zdradzą tajemnicę

Twój partner często składa puzzle? Nie zaskoczy nas, jeśli nie. A może jednak zrobić wyjątek i poprosić go o złożenie puzzli z napisem: „Gratuluję, zostaniesz ojcem!” Pewnie nawet nie będzie musiał składać całego obrazka a dotrze do niego, w którym kościele biją dzwony.

„Dziecko na pokładzie!”

Możesz zamówić wykonanie naklejki z napisem „Dziecko na pokładzie” i nakleić sobie ją wieczorem na brzuchu. To będzie niespodzianka, kiedy będziesz się rozbierać albo Twój umiłowany będzie chciał pogłaskać Cię po brzuchu.

Kreatywny tort

Pieczesz chętnie? Upiecz partnerowi słodki różowo-niebieski tort w kształcie serca z wielkim napisem: „Jestem w ciąży”. Z pewnością z wrażenia nie będzie mógł go nawet spróbować.

Klasyka, którą niczego nie popsujesz

Kiedy już otrzymałaś wynik pozytywny, kup dwie pary śpioszków – niebieskie i różowe. Gdy partner wróci do domu, zaciągnij go do sypialni, wyjmij je z szafy i zapytaj: „Jak myślisz, tatusiu, których będziemy potrzebować?”

To wszystko Twoja wina

A może sięgnąć po klasyczno-niekonwencjonalne powiadomienie? Do tradycyjnej koperty włóż list z niekonwencjonalnym tekstem: „To wszystko Twoja wina” (na kopercie) + „Gratuluję pływakowi, który wygrał zawody. Nagrodę możesz odebrać za 9 miesięcy.”

Zaskakujący budżet

Możesz również wybrać podstępny sposób. Powiedz mu, że zamówiłaś coś dużego i niespodziewanego, co będzie wymagać dodatkowego budżetu. Poproś go, żebyście usiedli razem i spisali ewentualne wydatki. Potem zamiast pióra wręcz mu pozytywny test ciążowy a zaskoczenie ujrzy światło dnia.

Wesołego Dnia Ojca!

Oficjalnie wypada 23 czerwca, ale jeśli właśnie dzisiaj otrzymałaś radosne wieści, może znajdziesz w szufladzie jakąś starszą kartkę, którą tam odłożyłaś, bo staraliście się wcześniej o dziecko. Możesz też wykonać kartkę własnoręcznie. Zwykły napis „Wesołego Dnia Ojca” na jednej stronie z podpisem „od mamy i dzidziusia” na odwrocie z pewnością zmiękczy kolana Twojemu partnerowi.

 Luksusowy torcik

Chcesz mu przekazać wieści w wielkim stylu? Zabierz go na kolację do ulubionej restauracji. Kiedy przyjdzie pora na deser i kelner przyniesie mu niebiesko-różowo-biały torcik z napisem: „Będziemy mieć dzidziusia”, z pewnością cała restauracja zobaczy, jak się cieszy.

Dla rodziny:

Fotografia rodzinna

Chcesz przekazać radosną nowinę niczego nie domyślającej się rodzinie? Najlepiej wszystkim na raz? Zbierz całą familię na niedzielnym obiedzie w celu sfotografowania się. Zamiast standardowego „Powiedzcie <cheese!>”, krzyknij: „Powiedzcie <będziemy mieć dziecko!>” i pstryknij fotkę. Na zawsze zostaną Ci w pamięci zaskoczone miny Twoich bliskich.

Balony dla rodziców

Rodzice, czyi przyszli dziadkowie, przyjmują takie wieści bardzo emocjonalnie. Spróbuj przekazać im to powoli i bez słów. Przyjdźcie z partnerem na wizytę, biorąc ze sobą dwa balony. Z jednym niebieskim i drugim żółtym. Podajcie bez słowa jeden mamie, drugi ojcu. Milczcie i uśmiechajcie się. Może chwilę potrwa, zanim zrozumieją, co staracie się im przekazać, ale jak tylko to do nich dotrze, będą tym bardziej poruszeni.

Specjalna dedykacja

Możesz przekazać nowinę swoim rodzicom za pomocą książeczki dla dzieci. Kup im prezent, jakiego z pewnością się nie spodziewali i napisz wewnątrz dedykację: „Proszę, przeczytajcie mi tę książkę w marcu (albo w kwietniu, jeśli się gdzieś jeszcze zatrzymam). Wasz wnuczek (Wasza wnuczka)”

E-mail dla bliskich

Wieści możesz przekazać bliskiej rodzinie i przyjaciołom także na odległość. Nie widujesz się z nimi zbyt często a nie możesz zachować tajemnicy do najbliższego spotkania? Może sfotografujesz pozytywny test ciążowy i po prostu wyślesz go tą drogą? Z pewnością otrzymasz w odpowiedzi tyle samo radosnych gratulacji.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *