Niemowlę, Prawa ręka na zakupach

RECENZJA: osłonka do wózka DOOKY Design Blue Stars

Zostając mamą po raz drugi przypomniałam sobie o wszystkich spacerowych bolączkach, których tym razem chciałabym uniknąć. Wózek możemy wyposażyć w mnóstwo akcesoriów, które ułatwią spacery z maluszkiem. My korzystamy m.in. z uniwersalnej osłonki Dooky.

Zdążyłam już kilkukrotnie zmienić sposób na osłonięcie niemowlęcia od słońca czy ostrego wiatru. Wieszałam na gondoli pieluszkę, chustę do karmienia lub starałam się wybierać takie drogi by słońce nie świeciło maleństwu w twarz. Montując osłonkę Dooky liczyłam, że w estetyczny i wygodny sposób rozwiążę ten problem. Otwierając niewielkie pudełko zastanawiałam się czy uniwersalny produkt nie będzie tradycyjnie produktem „do wszystkiego – do niczego” i czy nie wyląduje na dnie szafy jak jeden z wielu niewygodnych gadżetów. Na szczęście moje wątpliwości zostały rozwiane już po pierwszym spacerze i dziś jestem pewna, że osłonka pozostanie z nami do końca wózkowej przygody synka.

Z czego składa się osłonka na wózek?

Uniwersalna osłona, to po prostu kawałek bawełnianej zasłonki z pięcioma plastikowymi krążkami służącymi do montażu. Sama zasłonka jest niebywale miła w dotyku, ma ładny wzór, a rzepy są tak umieszczone by nie przeszkadzać i nie haczyć o inne elementy wózka np. kołderkę czy zabawki. Materiał nie gniecie się mimo ciągłego zwijania i rozwijania, posiada też ochronę przed promieniami UV 40+. Pierścienie do montażu są niezwykle elastyczne – nie trzeba użyć wiele siły by założyć lub zdjąć osłonkę i nie musimy się bać, że przy rozginaniu pierścienie pękną. Montaż osłonki na gondolę trwa krócej niż minutę.

Jak sprawdza się na spacerze?

Na spacerze spisuje się rewelacyjnie. W każdej chwili możemy ją zwinąć szybkim ruchem dzięki rzepom. Równie proste jest rozwinięcie osłonki – nie musimy nawet zatrzymywać wózek-4wózka. Możemy też regulować jej długość. Zakończenie osłonki troczkami pozwala na przywiązanie jej do ramy wózka i całkowite osłonięcie dziecka nawet przy silnym wietrze.

Osłonka jest uniwersalna i pasuje do wszystkich wózków, spacerówek z daszkiem czy niemowlęcych fotelików samochodowych. Przy fotelikach warto zwrócić uwagę na to czy posiada on daszek. W naszym foteliku daszek jest niewielki i po zamontowaniu według zaleceń (na rączce fotelika) między osłonką, a daszkiem pozostaje spora szpara. W przypadku spacerówki może nie zastąpić całkowicie parasolki, bo osłonka zasłoni widok ciekawemu już otoczenia brzdącowi. Na pewno będzie świetnym rozwiązaniem przy śpiącym dziecku.

Po wielu ciepłych spacerach uważam, że osłonka jest bardzo praktycznym i bezpiecznym dla dziecka rozwiązaniem, które chroni maleństwo nie tylko przed słońcem. Jeśli zakupimy ją maluszkowi jeszcze w gondoli możemy mieć pewność, że długo nam posłuży.

Za recenzje dziękujemy Pani Ewelinie, mamie Olka i Kazia :)

Osłonka dostępna jest również w wersji dla dziewczynki klik


wózek-5Inne produkty marki DOOKY klik

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarzy

  1. 90 zł za gadżet, który można zastąpić pieluszką bambusową lub flanelą. nie, dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *