Miminko, Nákupní rádce

RECENZJA: K’s Kids kostki tekstylne do zabawy i nauki

13Mój siedmiomiesięczny szkrab odkrywa właśnie działanie grawitacji. Przewracanie wież, rzucanie zabawkami to jego ulubione zajęcia. Z myślą o tych aktywnościach postanowiłam pokazać małemu Kaziowi kostki tekstylne K’s Kids.

Jeszcze przed rozpakowaniem spodobało mi się opakowanie na kostki. Nie wyrzuciłam go, bo dzięki niemu łatwo przewozić kostki, które zajmują możliwie najmniej miejsca i nie grozi im zabrudzenie. Zaraz po otwarciu wyprałam zabawki (uwielbiam, gdy zabawkę mogę po prostu wyprać), które szybko schną i nie musieliśmy długo czekać by rozpocząć zabawę.

W tej chwili Kaziowi najbardziej podoba się przewracanie wieży zbudowanej z klocków. Mają one 8 cm wysokości, więc wieża jest całkiem okazała. Kostki są miękkie i leciutki – świetnie nadają się do rzucania. Dodatkowo dwie z nich szeleszczą, dwie grzechoczą, a kolejne dwie mają plastikowe elementy do gryzienia.

Uczymy się zawodów

Tekstylne klocki K’s Kids to zabawka, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Mnóstwo inspiracji do zabawy przynoszą znajdujące się na nich obrazki. Te sześć kostek można wykorzystać jako pierwsze puzzle maluszka, gdyż na ich ściankach znajduje się sześć dwuelementowych postaci do ułożenia. Mamy pilota, strażaka czy lekarza.

Poznajemy liczby

Kolejną możliwość dają cyferki w wagonikach, z których możemy ułożyć pociąg lub dopasować do morskich stworzonek, których odpowiednie ilości znajdują się na ściankach kostek. Dodatkowo morskie stworzonka mają kształty określonych figur (figury geometryczne znajdziemy też na wagonikach z cyframi). Małym chłopcom spodobają się ścianki z sześcioma pojazdami.

recenzje-40

Sześciennymi kostkami możemy bawić się z półrocznym niemowlęciem i dzieckiem dużo starszym. Te proste kostki to dobra inwestycja, bo zabawę możemy dostosować do każdego etapu rozwoju małego dziecka. Kostki pomogą rozwijać motorykę, wzbogacać słownictwo, trenować spostrzegawczość, uczyć figur geometrycznych i liczb.

recenzje-47

Lubię zabawki, które w prostej formie kryją mnóstwo możliwości. Choć na razie tylko rzucamy i przewracamy kostki to wiem, że ta zabawka będzie „rosła” razem z moją pociechą.

Za recenzję dziękujemy Pani Ewelinie, mamie Kazia :-)

K’s Kids kostki tekstylne do zabawy i nauki, 6 szt. tutaj

Inne zabawki ekukacyjne marki K’s Kids znajdzesz tutaj

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *