Lifestyle

5 rad, zanim wyruszysz na pierwszy urlop we troje

Zastanawiacie się, czy nie wyruszyć z maluszkiem na Wasz pierwszy wspólny urlop? Pierwsze wakacje z dzieckiem?  Trzeba sobie uświadomić, że nie będą to wakacje, do jakich byliście przyzwyczajeni. Wszystko będzie inaczej i zawczasu trzeba zacząć się z tym liczyć. Dlatego sprawdźcie, jakie porady przygotowaliśmy dla Ciebie. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu dobre inspiracje!

Pierwszy urlop z małym dzieckiem wymaga wcześniejszego przemyślenia i zaplanowania. Musicie zastanowić się nad mnóstwem rzeczy, na przykład na tym, że maleństwo nie może zbyt długo podróżować autem, że egzotyczne kraje nie są dla niego odpowiednie i że w większości przypadków minie kilka dni, zanim malec przywyknie do nowych warunków i z pewnością nie będą to spokojne dni. Oczywiście są dzieci, które bardzo szybko się adaptują i czerpią radość z podróżowania. Krótko mówiąc – każde dziecko, to inny przypadek!

1. Im bliżej, tym lepiej

Niemowlęta nie powinny podróżować zbyt daleko, a już z pewnością nie poleca się latania do egzotycznych krajów. Źle znoszą wahania temperatury i zmianę klimatu. Wasze pierwsze idealne wakacje z małym dzieckiem lepiej spędzić w kraju – przecież mamy piękne morze. Jeśli zostaniesz w Polsce masz pewność, że masz zapewnioną opiekę medyczną i nie musisz się obawiać biegunki, infekcji, czy innych chorób związanych ze zmianą klimatu. Warto trzymać się zasady – im dziecko jest młodsze, tym odległość od domu powinna być mniejsza.

isifa_78741222

2. Wyposażona apteczka

Zawartość apteczki pierwszej pomocy zależy zawsze od długości i miejsca pobytu. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę stan zdrowia uczestników. Trzeba zapakować środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie, krople na kaszel, do nosa i oczu, tabletki na biegunki i zaparcia, maść na odparzenia oraz krem na oparzenia czy ukąszenia. Potem przyjdzie pora również na pęsetę, nożyczki, agrafkę, opatrunki, bandaże elastyczne, plastry, środki dezynfekujące i termometr.

3. Odzież i akcesoria dla dziecka

Oprócz wystarczającego zapasu pieluch i chusteczek nawilżanych warto zapakować dużo zapasowych ubrań na każdą okazję. Nigdy nie wiadomo, co się przydarzy, czym dziecko się pobrudzi, lub czy nie zwymiotuje. Dobrze jest też zabrać ulubioną zabawkę lub pluszaka, ponieważ dziecko adaptuje się lepiej, gdy ma przy sobie znaną sobie rzecz.

Overstuffed baggage isolated

4. Zdradliwe słońce

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego należy ją chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. W żadnym wypadku nie wolno narażać niemowlęcia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. U dzieci stosuje się wysokiej jakości kremy z filtrem 50. Nie należy zapominać o obowiązkowym nakryciu głowy a dziecko najlepiej umieszczać w cieniu. Uwaga! Słońce nie powinno świecić nawet na wózek. Zwłaszcza ciemniejsze wózki bardzo szybko nagrzewają się, co może doprowadzić do udaru cieplnego u dziecka.

5. Jedzenie i picie

Jeśli wyjeżdzasz za granicę, podawaj dziecku wyłącznie wodę dla niemowląt, a jeśli nie jest dostępna, wówczas przegotowaną wodę mineralną. Nigdy nie przygotowuj picia ani jedzenia z miejscowej wody. Nie można w niej nawet opłukiwać owoców. Jeżeli chcesz uniknąć nieoczekiwanych problemów trawiennych u dziecka, powinnaś zapakować jedzenie, do którego dziecko jest przyzwyczajone. Egzotyczne smakołyki, owoce czy miejscowe warzywa nie są odpowiednie.

166419371

 

Zobacz również: 5 porad jak podróżować z małym dzieckiem i SKIP HOP, czyli jedzenie nie tylko w podróży

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *