Ciąża

7 najdziwniejszych objawów towarzyszących ciąży

Wiesz, że ciąża wywrze wpływ na całe Twoje ciało, poczynając od zmian w komórkach węchowych a kończąc na rozmiarze butów? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę niektórych objawów ciążowych, o których Ci się pewnie ani nie śniło. O innych może słyszałaś, ale nie wiedziałaś, czym są spowodowane. Feedo pomoże Ci odkryć tę tajemnicę.

  1. Powiększone stopy. Może się zdarzyć, że Twoje stopy w czasie ciąży urosną nawet o 10 mm. A to jest przecież więcej, niż jeden rozmiar butów! Jest to spowodowane rozciąganiem więzadeł i ścięgien. Niektórym przyszłym mamom wielkość stopy wróci po porodzie do normy, ale zdarza się, że niektórym nowy rozmiar już zostanie.

  2. Objętość mózgu. Ilość komórek mózgowych może spaść nawet o 4%. Winą za to obarczyć trzeba, jakże inaczej, zmiany hormonalne. Wszystko jednak wraca do normy kilka miesięcy po porodzie.

  3. Włosy. Nareszcie jeden pozytywny wpływ tych szalonych hormonów. Może się zdarzyć, że wypadanie włosów zmniejszy się. Będą Ci się wydawać mocniejsze. Jak zwykle jednak wszystko powróci do stanu pierwotnego, jak tylko urodzisz.

  4. Niezdarność. I ona jest możliwa w ciąży. Zwykle spowodowana jest zatrzymywaniem wody i nieznacznym rozluźnieniem ścięgien. Zmienia się również Twój środek ciężkości.

  5. Wyczulony węch. Znaczna wrażliwość na różne zapachy jest spowodowana zwiększoną ilością estrogenów, jak również ewentualnymi porannymi nudnościami.

  6. Metaliczny posmak w jamie ustnej. Powód taki sam, jak ten opisany powyżej. Metaliczny posmak może pojawiać się zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Poziom estrogenów jest wtedy najwyższy.

  7. Wzdęcia. Mają miejsce, gdy hormon o nazwie progestagen oraz niektóre mięśnie (szczególnie te w układzie pokarmowym) spowalniają swoją aktywność, przez co pozwalają wytwarzać się gazom.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *